Kawiarniane ogródki, galerie sztuki i górująca nad wszystkim kamienica Koci Ogon – ulica Ducha Św. ma do zaoferowania całą listę atrakcji. Szczególnie 2 lipca, gdy w Święto ulicy Ducha Św. na bruku Starego Miasta rozpoczną się konkursy i zabawy dla starszych i młodszych torunian.

Obchody Święta ulicy Ducha Św. rozpoczną się już o godz. 11:00. To wtedy mieszkańców będą mieli okazję zapoznać się z wystawionymi na straganach kolekcjami. Wśród stoisk nie zabraknie kącika artystycznego pełnego prac członków ZPAP i osób zaprzyjaźnionych oraz miejsca na prezentacje sztuki użytkowej. Torunianie będą mogli podziwiać biżuterię, rzeźby i odzież, a także kolekcje lalkarskie, książki i zabawki. Koło garncarskie, wystawione przed jednym z budynków, da z kolei szanse na spróbowanie własnych sił w tworzeniu glinianych form. Dodatkowych wrażeń uczestnikom święta dostarczą członkowie toruńskiego Automobilklubu, którzy w dniu ulicy Ducha Św. zaprezentują swoje stare samochody. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazło się również otwarcie wszystkich Galerii ZPAP (ANNALE, GALERIA W PIWNICY), a także otwarcie wystawy torebek – DUSZA KOBIETY.

O godz. 12:00 organizatorzy zapraszają do Coffee &Whisky House gdzie odbędzie się Śniadanie literackie, a już godzinę później torunianie będą mogli spróbować swoich sił w plenerze ulicznym. Pod czujnym okiem artysty odbędzie się konkurs malarstwa sztalugowego, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy chętni. Na miłośników aktywnego spędzania czasu będzie natomiast czekać fitness na trawie i gra uliczna Zakamarki Ducha Świętego.

Literatura dla dzieci, muzyka z płyt winylowych gry planszowe i lemoniada – to przepis na udaną zabawę o godz. 14:00. Godzinę później rozpocznie się konkurs kostiumowy dla dzieci, a towarzyszyć mu będą warsztaty tworzenia strojów z papieru oraz wspólne tworzenie zabawek  (Muzeum Zabawek i Bajek). O godz. 16:00 uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z pisarzem – czytanie fragmentów książki przez Piotra KociorskiegoPodsumowanie wszystkich konkursów oraz wręczenie nagród odbędzie się o 18:00.

To jednak nie koniec atrakcji. O godz. 18:30 w niebo wzbije się stado białych gołębi pocztowych, a dla uczestników zaplanowano jeszcze performance „Duchowość” Wojciecha Kowalczyka, koncert zespołu eksperymentalnego „WED WÓCH” oraz koncert Aleksandry Palczak.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

DATA: 2 lipca (sobota), godz. 11:00
MIEJSCE: ulica Ducha Św.
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: strona wydarzenia

[Fot. materiały prasowe]