Toruń miastem sportu, to hasło od lat stosuje toruński magistrat, niestety albo stety w grodzie Kopernika funkcjonuje wiele klubów i nie wszystkie mogą liczyć na wystarczające wsparcie ze strony samorządu, a czasem nawet i sponsorów. Działacze występującego w A-klasie Startu Mentzen postanowili podjąć kolejną inicjatywę, aby pozyskać fundusze. Jest nią tzw. klub 100.

Atrakcyjna oferta

Klub Piłkarski Start działa od 2007 roku. Ekipa oprócz występów w A-klasie specjalizuje się w szkoleniu dzieci w ramach Akademii Piłkarskiej Start. Teraz zespół wyszedł z nową inicjatywą, którą jest klub 100. Na czym on polega? Mianowicie mecenasi deklarują co miesięczne wsparcie kwotą 100 zł lub więcej. Włodarze w zamian za to, oferują karnety na sezon 2022, specjalne ekspozycje logotypów sponsora, miejsce w loży VIP, a nawet fakturę którą można wliczyć do K.U.P 200 zł.

Trudny początek sezonu

Start Mentzen Toruń już rozpoczął swoje zmagania w A-klasie w sezonie 2022/23. Na inaugurację torunianie przegrali z LZS-em Bobrowo 2:1. Następny mecz czeka granatowo-pomarańczowych w sobotę 20 sierpnia, kiedy to ich rywalem na wyjeździe będzie Gwiazda Starogród.