Scena stonerowa w Polsce ma się coraz lepiej, a dwa dowody na słuszność tego stwierdzenia będzie okazja usłyszeć już 1 września w Toruniu. Piranha Tourbooking zaprasza na koncert Red Scalp, który wystąpi w Grodzie Kopernika po raz pierwszy w swojej karierze, towarzyszyć im będzie nasza miejscowa reprezentacja pustynnego grania – Diuna.

Stonerem określa się podgatunek rocka, będący mieszanką ciężkich gitarowych riffów, melodyjnych wstawek i powolnych temp. Oto kto zagra piątkowego wieczoru w Dwóch Światach.

RED SCALP (stoner, doom | Pleszew / Poznań)

https://www.facebook.com/RedScalp/

Zespół powstał w 2012 roku, na koncie mają debiutancką EP-kę „EP No. 1”, wydaną w 2014 roku oraz świetny debiutancki album „Rituals”, który promować będą w Toruniu. Ich muzyka to stoner/doom inspirowany kulturą Indian, kosmosem i muzyką Black Sabbath. Ciężkie riffy, fuzzująca gitara oraz zamiłowanie do starych, indiańskich rytuałów to ich wizytówka. Do naszego miasta przyjadą w składzie wzbogaconym niedawno o saksofon, istnieje też szansa, że usłyszymy jakieś nowe numery, które pojawią się na zapowiedzianej niedawno przez zespół drugiej płycie.
https://redscalp.bandcamp.com/


DIUNA (stoner, noise, psychodelic | Toruń)

https://www.facebook.com/diunaband/

 

Zespół, którego przedstawiać nie trzeba, szczególnie w lokalnych sklepach monopolowych. Prawdopodobnie jedyna miejscowa kapela będąca cały czas w trasie, z tym, że jest to trasa po Toruniu. Ostatnio jednak udało im się zagrać kilka gigów poza granicami miasta, więc w ich przypadku śmiało można powiedzieć już o sukcesie na skalę krajową. Aktualnie pracują nad pierwszym długogrającym albumem, który będzie nastepcą wydanej w 2015 roku EP-ki „Poniósł Wiatr”. Chodzą plotki, że mieli wydać ją w Southern Lord, ale budżet na piwo dla Mitziga przekroczył możliwości wytwórni, toteż postanowili wydać ją własnym sumptem.
https://diuna.bandcamp.com/album/poni-s-wiatr

SZCZEGÓŁY:

Data: 1 września 2017, godz. 20:00

Miejsce: Klub Dwa Światy – ul. Ducha Św. 10/12, Toruń

Bilety: 15 PLN – w dniu koncertu na bramce

[Źródło: materiały prasowe]