W pierwszym miesiącu nowego roku Kino Studenckie „Niebieski Kocyk” przygotowało dla widzów spory wybór filmów – począwszy od polskich produkcji, na znakomitym amerykańskim i brytyjskim kinie skończywszy. Styczeń w „Niebieskim Kocyku” zapowiada się naprawdę emocjonująco.

„Ach śpij kochanie” to historia oparta na faktach. Wszystko rozgrywa się w maju 1955 roku. Od kilku lat w Krakowie i okolicach giną ludzie. Młody śledczy, Karski – wbrew swoim przełożonym – stawia hipotezę na temat seryjnego mordercy. Wkrótce jedynym podejrzanym zostaje szanowany, zamożny człowiek, zwany królem życia – Władysław Mazurkiewicz. Z każdym krokiem śledztwa giną dowody, a Karski zostaje sam. Czy uda mu się udowodnić, co działo się naprawdę? Sprawdźcie 8 stycznia w „Niebieskim Kocyku”.

„Suburbicon” w reżyserii George’a Clooneya to opowieść o życiu mieszkańców, których spokój zakłóca wprowadzenie się czarnoskórych sąsiadów. Na przedmieściach Suburbiconu wybucha panika. Niedługo potem ginie żona głównego bohatera, Lodge’a (w tej roli Matt Damon). Kto włamał się do domu biznesmena? Czy Lodge planuje zemstę? Przekonacie się 9 stycznia w „Niebieskim Kocyku”.

Film o intrygującym tytule „Zabicie świętego jelenia” to dramat z udziałem największych gwiazd kina – Colina Farrella i Nicole Kidman. Opowiada on historię kardiochirurga, który z pozoru wiedzie zwyczajne, nieco puste życie. Do czasu gdy pojawia się w nim tajemniczy nastolatek, Martin. Główny bohater zaczyna spędzać z chłopcem coraz więcej czasu. Jednak to nie Steven ma ukryte zamiary. Wszystkie tajemnice „Zabicia świętego jelenia” będziecie mogli odkryć 15 stycznia w „Niebieskim Kocyku”.

Boże Narodzenie, rodzinna atmosfera, wigilijna kolacja – to właśnie „Cicha noc”. Pracujący za granicą Adam wraca do domu na święta, robiąc przy tym niespodziankę swojej rodzinie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, co jest powodem nagłego przyjazdu Adama oraz co przyniosą wszystkim kolejne zdarzenia wigilijnej nocy. To film osnuty zagadką, który skłania do refleksji zaraz po wyjściu z seansu. Będziecie mogli go obejrzeć już 16 stycznia w „Niebieskim Kocyku”.

Film, o którym słyszy się dużo przez ostatnie miesiące, to „Morderstwo w Orient Expressie”. Ekranizacja kryminalnej powieści Agathy Christie wyreżyserowana została przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagh. Historia rozgrywa się w trakcie luksusowej podróży w najsłynniejszym pociągu na świecie. Morderstwo, które miało w nim miejsce, jest uznawane za największą zagadkę kryminalną wszech czasów. Trzynaście osób w trakcie podróży zostaje wmieszanych w wir wydarzeń, a dodatkowo jedna z nich musi wskazać mordercę, nim ten zaatakuje ponownie.

Niektórzy twierdzą, że „Na karuzeli życia” to najlepszy film Woody’ego Allena. Czy to zasługa utalentowanej Kate Winslet? A może tematu, który tym razem zdecydował się poruszyć reżyser – zdrady, namiętności i pasji? W parku rozrywki na Coney Island spotykają się cztery osoby – nieradząca sobie z emocjami Ginny, jej mąż, Humpty, ratownik Mickey oraz uciekająca przed gangsterami córka Humpty’ego, Carolina. Jak potoczą się ich losy? Sprawdźcie 23 stycznia w „Niebieskim Kocyku”.

Jonathan Dayton i Valerie Faris postanowili przenieść na wielki ekran jeden z najsłynniejszych meczów tenisowych wszech czasów. Po przeciwnych stronach kortu stanęli Billie Jean King i Bobby Riggs. Jednak „Wojna płci” to nie tylko opowieść o sporcie, lecz także o walce z własnymi słabościami. Mimo że to Bobby’emu Riggsowi, granemu przez Steve’a Carrela, stanowczo nie brakuje pewności siebie, na pierwszy plan wysuwa się Billie Jean King (w tej roli laureatka Oscara, Emma Stone). Kto zwycięży w tym pojedynku? Dowiecie się 29 stycznia w „Niebieskim Kocyku”.

Jedno życie jest w stanie przeplatać najróżniejsze wątki. Wojna, miłość, walka o przetrwanie… Sam reżyser, Emir Kusturica, wciela się w rolę głównego bohatera „Na mlecznej drodze”. Odgrywa on Mleczarza Kostę, który mimo trwającego konfliktu zbrojnego na Bałkanach, przecina linię frontu ja swoim ośle i dowozi żołnierzom pożywienie. Jego dotychczasowe życie, któremu sprzyja los, wywraca się do góry nogami wraz z przyjazdem do miasta tajemniczej Włoszki.

Styczeń w „Niebieskim Kocyku” – repertuar

„Ach śpij kochanie” – 8 stycznia 2018 (poniedziałek), godz. 19:00
„Suburbicon” – 9 stycznia 2018 (wtorek), godz. 19:00
„Zabicie świętego jelenia” – 15 stycznia 2018 (poniedziałek), godz. 19:00
„Cicha noc” – 16 stycznia 2018 (wtorek), godz. 19:00
„Morderstwo w Orient Expressie” – 22 stycznia (poniedziałek), godz. 19:00
„Na karuzeli życia” – 23 stycznia (wtorek), godz. 19:00
„Wojna płci” – 29 stycznia (poniedziałek), godz. 19:00

”Na mlecznej drodzę” – 30 stycznia (wtorek), godz. 19:00

Więcej informacji na oficjalnej stronie Kina Studenckiego „Niebieski Kocyk”.

[fot. fanpage kina]