Program stypendialny Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to działanie skierowane dla studentów ostatniego roku i absolwentów historii, filologii polskiej, biologii, matematyki oraz kierunków pokrewnych.

Przedsięwzięcie jest kierowane do przyszłych i pracujących już nauczycieli. Program jest bardzo atrakcyjny, ponieważ absolwenci studiów magisterskich mogą otrzymać wysokie stypendium, darmowy akademik w Warszawie i uprawnienia do nauczania wybranego przedmiotu.

Aplikować mogą nie tylko osoby, które niedawno ukończyły studia. Program kierowany jest także do tych, które podjęły już pracę, niekoniecznie w zawodzie i chciały się przebranżowić. Nie oznacza to jednak, że o udział w programie nie mogą się starać aktywni nauczyciele, oferta jest zaadresowana także do pedagogów, którzy dalej chcą się rozwijać.

Co istotne, studenci przez cały czas nauki, która trwa 10 miesięcy, mogą liczyć na niemałe stypendium, w wysokości od 1 500 do 2 000 złotych. Dodatkowo, osoby, które na co dzień nie stacjonują w Warszawie, mogą liczyć na darmowe zakwaterowanie w akademiku UW, w pokoju jednoosobowym.

Ponadto, Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego, biologii, matematyki oraz historii i WOS.

Każdy osoba, która ukończy szkołę otrzyma dyplom Uniwersytetu Warszawskiego oraz uprawnienia nauczyciela i propozycję pracy w szkole.

Rekrutacja trwa do 27 czerwca. Szczegółowe informacje na temat programu stypendialnego można znaleźć: www.szkolaedukacji.pl