W ostatni dzień stycznia w Dworze Artusa będzie miało miejsce spotkanie z niezwykłymi podróżnikami – Alicją Kubiak i Janem Kurzelą, którzy opowiedzą o wizycie w Papui Zachodniej, czyli  kraju ludożerców.

Niezwykli podróżnicy opowiedzą o wizycie w kraju ludożerców

Alicja Kubiak jest absolwentką Wydziału Neofilologii w zakresie filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jest nauczycielem oraz lektorem języka angielskiego. Jej towarzysz podróży, Jan Kurzela, jest z kolei absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Przez wiele lat współpracował z organizacją producentów muzycznych w zakresie praw autorskich.

Wspólnie, w czerwcu 2017 roku, podążali śladami ostatnich dzikich plemion, żyjących w rejonie Papui Zachodniej. Wiele z rdzennych ludów Papui, mimo iż żyje według zasad wytyczonych przez swoich przodków, zostało już dotkniętych procesem cywilizowania. Są też jednak takie ludy, które w żadnym stopniu nie poddały się „ucywilizowaniu”. Mowa tutaj oczywiście o kanibalach i łowcach głów, jak np. Korowaje czy Asmaci, ale także o plemionach, które prowadziły łowiecko-rolnicze życie, jak np. Dani. Podróżnicy spędzili pośród tych osób wiele dni. Mieli wobec tego okazję przyglądać się ich życiu, uczestniczyć w ważnych obrzędach i obchodach, brać udział w niektórych codziennych czynnościach. O swoich przeżyciach  opowiedzą podczas bogato ilustrowanego spotkania w Dworze Artusa.

Niezwykli podróżnicy opowiedzą o wizycie w kraju ludożerców – szczegóły wydarzenia:

Co: Spotkanie z podróżnikami Alicją Kubiak i Janem Kurzelą

Kiedy: 31 stycznia, g. 18.30

Gdzie: Dwór Artusa

Bilety: W cenie 4 zł –  do nabycia tutaj. Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni – wstęp wolny.

[Fot. wydarzenie na Facebooku]