4 października to w Kościele rzymskokatolickim dzień wspomnienia liturgicznego św. Franciszka z Asyżu. Ten włoski zakonnik zasłynął nie tylko głęboką wiarą i skromnym życiem, ale również wielką miłością do „braci mniejszych”, czyli zwierzaków. Z tego właśnie powodu obchodzimy dziś także Światowy Dzień Zwierząt. W to wyjątkowe święto pamiętajmy szczególnie o naszych zwierzęcych przyjaciołach. Wielu z nich potrzebuje naszej pomocy!

Z pewnością wielu z Was ma w domu własne zwierzaki, o które dbacie jak o prawdziwych członków rodziny. Niestety, nie wszyscy nasi „bracia mniejsi” mieli tyle szczęścia. Schroniska i fundacje opiekują się niechcianymi, porzuconymi i chorymi zwierzakami, starając się zapewnić im szczęście i godne życie.
Aby pomagać schroniskom, powstała internetowa platforma dlaSchroniska.pl [KLIK]. Ma ułatwić Internautom wspieranie najbardziej potrzebujących schronisk dla zwierząt w Polsce – każdy, kto chce pomóc bezdomnym psom i kotom, może w szybki i prosty sposób zakupić dla nich niezbędne produkty. Każde Schronisko, które podjęło współpracę w ramach akcji dlaSchroniska.pl, raz w miesiącu otrzymuje przesyłkę kurierską z wszystkimi zakupionymi przez Internautów artykułami. Przez platformę można pomagać trzem placówkom pomagającym zwierzakom w Toruniu.

pies szorti

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Toruniu
powstało 1963 roku. Obecnie znajduje się w centrum miasta, przy parku miejskim, na ul. Przybyszewskiego 3. Placówka dysponuje ponad setką kojców, zapewniając swoim podopiczenym schronienie i wspaniałą opiekę. Schronisko przyjmuje zwierzęta, często w ciężkim stanie, chore i osłabione. Na terenie placówki znajduje się ambulatorium weterynaryjne. Pracownicy i wolontariusze każdemu zwierzakowi starają się pomóc, jak tylko potrafią. Każdy kot czy psiak zasługuje na dużą dawkę miłości, szczególnie, jeśli nie otrzymał jej przed przyjściem do Schroniska.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu jest miejscem, w którym opiekę otrzymuje około 400 psów i 100 kotów. Zwierzaki są różnej wielkości, mają przeróżne umaszczenia i charaktery, a łączy je jedno – oczekiwanie na dzień, w którym ktoś da im nowy dom na całe życie. Przy schronisku swoją siedzibę ma jedyny w Polsce Azyl dla Królików. Niekiedy rezydentami schroniska bywają inne zwierzaki. Aktualnie mieszka tam srebrny lis o imieniu Grafit. W schronisku zwierzętami opiekują się pracownicy oraz grupa zaangażowanych wolontariuszy, Pomoc otrzymują również od wielu osób wspierających ich na odległość. Dołącz do fanpage’a na Facebooku: https://www.facebook.com/schronisko.torun?fref=ts
Schronisko opiekuje się m.in. Tosią, El Bandito, Szorti (na zdj.), Krysią, Indris i Lamią. Poznaj wszystkie zwierzęta z toruńskiego schroniska, którym możesz pomóc – KLIK.

KOT NIOKOLO

Hospicjum Dla Kotów Bezdomnych (ul. Broniewskiego 53 D/51) to jedyne w Polsce tego typu miejsce dla chorych i bezdomnych zwierząt. Hospicjum opiekuje się zwierzętami najbardziej pokrzywdzonymi przez los – niepełnosprawnymi, z nowotworami, wadami wrodzonymi, po wypadkach. Zapewnia potrzebującym zwierzakom domy tymczasowe, pozwalając im przebywać w domowych warunkach, oszczędzając przy tym sytuacji stresujących oraz dużych skupisk zwierząt. Koty przebywające w Hospicjum to zwierzęta wymagające szczególnej i specjalistycznej opieki. Dlatego zwierzakami opiekują się doświadczeni weterynarze oraz opiekunka. Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz odpowiedniej opiece chore koty mogą szczęśliwie żyć oraz umierać w spokoju i bez bólu.Hospicjum utrzymuje się wyłącznie dzięki darczyńcom. Dołącz do fanpage’a na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaHospicjumDlaKotowBezdomnych
Hospicjum opiekuje się m.in. Amaru, Alefem, Ignacym, Niokolo (na zdj.), i Hodurem.  Poznaj wszystkie koty z Hospicjum, którym możesz pomóc – KLIK.

KOT MADOX

Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 10 lat ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, sterylizuje koty wolnożyjące, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów. Fundacja to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracująca z najlepszymi lekarzami weterynarii. Działając razem z nimi, dołączasz do grona pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów. I mają wielką nadzieję, że z Twoją pomocą uratują kolejne. Dołącz do fanpage’a na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaKot
Fundacja opiekuje się 32 wspaniałymi kotami, m.in. Burasią, Madoxem (na zdj.), Diabłem Tasmańskim, Żelką, Maszą i Miką. Poznaj wszystkie koty z fundacji KOT, którym możesz pomóc – KLIK.

[fot. główne El Bandito z Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Toruniu, źródło zdjecia i pozostałych – http://www.dlaschroniska.pl/]