Rynek Staromiejski już w Wielką Sobotę ogarnie świąteczny nastrój. Co, poza tradycyjną święconką, będzie na nas czekało w sercu Torunia?

Jak wielkanocna tradycja nakazuje, w Wielką Sobotę święcimy symboliczne pokarmy, które znajdą się na stole podczas niedzielnego świątecznego śnaiadania. Zawartość koszyczka w wielu regionach Polski różni się od siebie, jednak niezmiennie znajdują się w nim pisanki, babka i wielkanocna szynka. To wszystko stanie na specjalnie przygotowanym przez mieszkańców stole na Starym Rynku, a punktualnie o 13:00 zostanie poświęcone przez proboszcza parafii katedralnej ks. prałata Marka Rumińskiego. Po święconce torunianie usłyszą także tradycyjne życzenia od prezydenta miasta, Michała Zaleskiego.

Uroczystość poprzedzi trwająca od 12.15 do 13.00 akcja o nazwie Jedz żur, a będziesz silny jak tur. Wspólne gotowanie wielkanocnego żurku i zajadanie go na Jarmarku Wielkanocnym wprawi wszystkich w świąteczny nastrój, a Toruńska Agenda Artystyczna zadba o niego od strony artystycznej.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania Wielkiej Soboty na toruńskim rynku,

życząc tym samym spokojnych Świąt Wielkanocnych.

[fot. Paula Gałązka]