Dziś przedstawiamy Wam kolejne rodziny, które potrzebują pomocy. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z historiami pani Elżbiety, Ewy oraz Anny.

Pani Elżbieta samotnie wychowuje piątkę nieletnich dzieci: Kasię (17 l.), która jest aktualnie w drugiej ciąży, Konrada (12 l.), Bartka (9 l.), Daniela (7 l.) oraz Anię (2 l.), która jest córką Kasi. Z panią Elżbietą mieszka także najstarsza córka Aniela (25 l.) wraz z córką Karoliną (7 l.). Trzy miesiące temu – po ciężkiej chorobie – zmarł mąż pani Elżbiety, która aktualnie oczekuje na operację z powodu guzków pachwiny i węzłów chłonnych. Rodzina zamieszkuje w niewielkim, dwupokojowym i znacznie zadłużonym mieszkaniu ZGM. Z tego powodu rodzinie grozi eksmisja.

Więcej o rodzinie tutaj.

Pani Ewa mieszka z córką Kinga (25 l.) oraz synem Szymonem (16 l.). Kobieta wraz z córką i chorym na zespół kompulsywno – obsesyjny synem, odeszła od męża alkoholika 7 lat temu. Rodzina radziła sobie dobrze, aż do momentu utraty przez panią Ewę pracy (około 2 lata temu). Obecnie utrzymują się z alimentów w kwocie 400 zł, zasiłków stałych z MOPS-u, zasiłku rodzinnego i pielęgnacyjnego.

Więcej o rodzinie tutaj.

Pani Anna samotnie wychowuję syna Jakuba (6 l.). Kobieta mieszka wspólnie z mama panią Małgorzatą (48 l.) i siostrą Oliwią (7 l.). Trudna sytuacja rodziny zaczęła się osiem lat temu, kiedy to ojciec pani Anny porzucił rodzinę. W dodatku  niedawno w pożarze zmarła 21-letnia siostra pani Anny. Wydarzenie to bardzo odbiło się na stanie zdrowia pani Małgorzaty, której ciężko jest otrząsnąć się po stracie córki. Mimo tych trudności obie panie, gdy tylko mają taką możliwość to podejmują pracę dorywczą lub sezonową. Jednak od października brakuje pracy ze względu na zakończenie sezonu letniego.

Więcej o rodzinie tutaj.

Oto pełna lista rodzin z rejonu Toruń – Stare Miasto.

[Fot. www. szlachetnapaczka.pl]