Michalina Wisłocka dokonała przełomu w polskim, konserwatywnym społeczeństwie, rozprawiając się z seksualnymi stereotypami i wszechobecną wtedy ignorancją na ten temat. Teraz jej historię zobaczymy w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk”.

Michalina Wisłocka ukończyła studia medyczne w latach 40-tych. Z czasem zyskiwała coraz większe uznanie jako ginekolog. Do jej gabinetu stoją coraz dłuższe kolejki pacjentek, jednak przełomem w jej karierze lekarskiej jest wydana książka, dzięki której na trwale zapisała się w historii polskiej obyczajowości i nie tylko.

Boczarska jako Wisłocka

Wisłocka zrewolucjonizowała polskie życie seksualne za sprawą jednej opublikowanej książki. Była to „Sztuka kochania”. Do jej wydania Wisłocką, którą w filmie gra wyśmienita Magdalena Boczarska, namawia młoda redaktorka Tereska. Wtedy rozpoczyna się długa walka seksuolożki z Komitetem Centralnym PZPR.

Wcześniej, w latach 50-tych, Wisłocka w trakcie pobytu w ośrodku wypoczynkowym w Lubniewicach, gdzie sprawuje opiekę nad przebywajacymi tam kuracjuszami, poznaje Jurka. Znajomość ta i związane z nią miłosne uniesienia zmieniają życie głównej bohaterki, co znajdzie odbicie w opublikowanej w 1978 r. książki pt. „Sztuka kochania”.

W filmie o Wisłockiej, oprócz Magdaleny Boczarskiej, zagrali tacy aktorzy i aktorki jak Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Karolina Gruszka czy Wojciech Mecwaldowski. Obraz zbiera pozytywne recenzje i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Najlepszym tego dowodem jest decyzja o zorganizowaniu drugiego seansu „Sztuki kochania” w „Niebieskim Kocyku”, który odbędzie się 1 marca, w środę. Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek, 28 lutego.

Dołączcie do stron wydarzeń: 28 lutego i 1 marca.

„Sztuka kochania” – kiedy odbędą się dwa seanse?

KIEDY: 28 lutego i 1 marca, obydwa o godz. 19:00

GDZIE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a

BILETY: 10 zł – studenci i posiadacze kart absolwenta UMK, 12 zł – pozostałe osoby