Maciej Koprowicz, dziennikarz Antyradio.pl, znany również ze współpracy ze Spod Kopca, jest autorem książki „The Smiths. Piosenki o twoim życiu” – pierwszej polskiej biografii brytyjskiego zespołu The Smiths. O tym, dlaczego zdecydował się napisać książkę i jak wyglądał proces twórczy, opowie na spotkaniach autorskich.

Maciej Koprowicz pochodzi z Kruszwicy, ale studiował dziennikarstwo i komunikację i społeczną oraz historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był jednym z założycieli portalu SpodKopca.pl. Muzyką fascynował się od lat. Na portalu SpodKopca.pl można przeczytać jego liczne wywiady z polskimi artystami, między innymi z Kazikiem czy Grabażem. 20 kwietnia, nakładem wydawnictwa Zima Records, ukaże się pierwsza książka Maćka pt. „The Smiths. Piosenki o twoim życiu”. Skąd wziął się pomysł na napisanie biografii?

Głównym powodem napisania tej książki było to, że chciałem napisać książkę. A drugim, oficjalnym powodem, było to, że o The Smiths zbyt mało się u nas w Polsce mówi, zarówno w mediach, jak i w książkach, w stosunku do tego, jak bardzo są popularni.

Spotkania autorskie z autorem „The Smiths. Piosenki o twoim życiu”

Spotkania autorskie odbędą się w trzech miastach – w Gliwicach, skąd wywodzi się wydawnictwo Zima Records, w Warszawie, gdzie obecnie mieszka autor pierwszej polskiej biografii o The Smiths, oraz w Toruniu. Maciej opowie o tym, dlaczego w ogóle zaczął słuchać The Smtihs i co go zafascynowało w tym zespole. Spotkanie w Toruniu poprowadzi dziennikarz Radia Sfera, Piotr Grabski.

Czy po „The Smiths. Piosenki o twoim życiu” Maciej zamierza napisać kolejne książki?

Bardzo chciałbym napisać kolejną książkę, pomysłów mam sporo. Na razie nie chciałbym ich jednak zdradzać.

Jeśli jesteście fanami The Smiths, pierwsza polska biografia tego zespołu to pozycja obowiązkowa. A może należycie do grona tych, którzy niewiele słyszeli o Morrisseyu i spółce? Czas to zmienić.

Morrissey śpiewa dla każdego. Wszystkich chce pocieszyć i pokazać im, że takich, jak oni, jest wielu, w tym on sam, gwiazda rocka.

Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa oraz na spotkaniach autorskich.

KIEDY: 8 maja 2018 (wtorek), godz. 21:00
GDZIE: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa, ul. Gagarina 37A, Toruń
BILETY: wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Justyna Kierzkowska]