W sobotę, 15 stycznia w Hrubieszowie unihokeiści TLU Kala-Izolacje zmierzyli się z AZS Politechniką Lubelską. Pojedynek z beniaminkiem zakończył się triumfem torunian, którzy po nim objęli fotel lidera I ligi.

Podopieczni Przemysława Popławskiego mają jasny cel na tegoroczne rozgrywki, którym jest awans do Ekstraligi. Głównym oponentem zespołu z Grodu Kopernika jest UKS Absolwent Siedlec. Po długiej przerwie od gry w I lidze TLU Kala-Izolacje udała się do województwa lubelskiego, a dokładniej do Hrubieszowa na bój z AZS-em Politechniką Lubelską.

Wynik meczu w 6. minucie otworzył Emil Piasecki po asyście Adriana Popławskiego. Miejscowi odpowiedzieli na to trafienie po siedmiu minutach, kiedy to Krzysztofa Długołęckiego pokonał Michał Jagiełło. I wtedy torunianie rozpoczęli ucieczkę. W 13. minucie do bramki „Akademików” ponownie trafił Emil Piasecki, któremu asystował Damian Janowicz. Chwilę później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Różański. Najpierw w 16. minucie po podaniu Dawida Jankowskiego podwyższył wynik na 3:1. Następnie w 19. minucie ustanowił rezultat na 4:1.

Gospodarze nie chcieli tanio sprzedać skóry. W 23. minucie do toruńskiej bramki trafił Cezary Pietraszek. Torunianie jednak kontynuowali swoją ucieczkę w najlepsze. Bramki dla TLU Kala-Izolacje zdobyli Amadeusz Fajerabent po podaniu Piotra Różańskiego. Sześć minut później po raz trzeci tego dnia trafieniem popisał się Piotr Różański. Ekipa z Grodu Kopernika prowadziła wtedy 6:2.

AZS Politechnika Lubelska próbowała gonić wynik, lecz mimo aż trzech strzelonych bramek w późniejszej części spotkania nie dali rady dorównać torunianom, którzy przebieg meczu mieli pod kontrolą. Triumf na południowym-wschodzie sprawił, iż TLU Kala-Izolacje objęła fotel lidera I ligi. Zawodnikiem meczu wybrano Emila Piaseckiego.

Po dziewięciu meczach torunianie mają na swoim koncie 24 punkty. W sobotę, 22 stycznia o 18:00 drużyna z Grodu Kopernika rozegra w Hali IV LO pojedynek decydujący o losach awansu do Ekstraligi.

8. kolejka I ligi unihokeja mężczyzn
AZS Politechnika Lubelska vs. TLU Kala-Izolacje Toruń 5:6 (1:4, 2:2, 2:0)
0:1 – Emil Piasecki – Adrian Popławski (5:45)
1:1 – Michał Jagiełło – Krystian Łamejko (12:16)
1:2 – Emil Piasecki – Damian Janowicz (12:55)
1:3 – Piotr Różański – Dawid Jankowski (15:49)
1:4 – Piotr Różański (18:18)
2:4 – Cezary Pietraszek – Michał Jagiełło (22:13)
2:5 – Amadeusz Fajerabent – Piotr Różański (26:17)
2:6 – Piotr Różański (32:14)
3:6 – Michał Jagiełło – Przemysław Szumiata (39:51)
4:6 – Adam Szumiata (44:04)
5:6 – Adam Szumiata – Mateusz Panasiewicz (59:57)