W sobotę, 5 marca o godzinie 18:00 w Hali IV Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Warszawskiej, TLU Kala-Izolacje zmierzy się z UKS-em Victoria Gułtowy. Torunianie są już blisko awansu do Ekstraligi, a tym pojedynkiem mogą znacząco przybliżyć się do realizacji tego celu. Czy im się to uda? 

Ekipa z Grodu Kopernika po raz ostatni w elicie występowała w 2020 roku. Potem wskutek powołania I ligi reprezentanci naszego miasta zdegradowani na zaplecze Ekstraligi. Od razu celem TLU Kala-Izolacje stał się powrót na najwyższy szczebel rozgrywek. Co teraz jest bliskie realizacji. Torunianie po 12 spotkaniach mają na swoim koncie 29 punktów i są liderem zmagań na dwie kolejki przed końcem rywalizacji. 

Sobotnim przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Popławskiego będzie UKS Victoria Gułtowy, która aktualnie zajmuje 5. miejsce w tabeli rozgrywek. Zespół z Wielkopolski zebrał do tej pory 14 “oczek”. Liderem drużyny jest Dominik Goździela autor 18 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Złożyło się na to 14 bramek i 4 asysty. Dla porównania lider torunian Adrian Popławski ma 23 “oczka” w tym zestawieniu, 13 razy pokonywał bramkarzy rywali, a 10-krotnie asystował kolegom.  

Faworytem sobotniego meczu będzie TLU Kala-Izolacje. Torunianie muszą wygrać oba spotkania, które zostały im do końca sezonu, jeśli chcą bezpośrednio awansować do Ekstraligi. Trybuny IVLO z pewnością ponownie będą wypełnione po brzegi i zasiądzie na nich wielu kibiców, ale także znanych osób. Początek meczu o godzinie 18:00.