Toruńscy unihokeiści w minioną sobotę, 20 marca 2021 roku, rozegrali bardzo ważny mecz z dominatorem zaplecza Energa Ekstraligi – KS Lokomotivem Czerwieńsk. Górą okazał się być zespół z województwa lubuskiego. Klubowa telewizja przygotowała skrót z tego pojedynku.

Do Grodu Kopernika przyjechała niepokonana w tym sezonie ekipa z lubuskiego Czerwieńska. Spotkanie okazało się być bardzo dobrą promocją unihokeja, oba zespoły ambitnie rywalizowały na parkiecie. Efektem czego były liczne i widowiskowe trafienia. Mimo zaciętego przebiegu pojedynku końcówka należała do gości. KS Lokomotiv ostatecznie triumfował w hali przy ulicy Warszawskiej 7:5.

Trzy trafienia w toruńskich barwach odnotował Adrian Popławski, po razie bramkarza z lubuskiego pokonali Jakub Golczyk i Emil Piasecki. Porażka w tym meczu sprawia, iż szanse podopiecznych na awans lub chociaż grę w barażach są iluzoryczne.

Torunianie planowo mają zagrać w tym sezonie jeszcze dwa spotkania. W sobotę, 17 kwietnia, rywalem TLU Kali-Izolacje ma być UKS Absolwent Siedlec, natomiast 8 maja, zespół z naszego miasta zmierzy się z UKS Błyskawicą Niechanowo.