Tor speedrowerowy w toruńskiej dzielnicy Kaszczorek został oddany do użytku pod koniec sierpnia ubiegłego roku. W grudniu tor otrzymał licencję i od tego momentu mogą się na nim rozgrywać oficjalne zawody. Okolica obiektu cały czas jest rozwijana.  

Obiekt przy ulicy Skierki powstał, dzięki triumfowi w głosowaniu nad budżetem obywatelskim na rok 2020. Owal znajduje się przepięknej okolicy w kompleksie sportowo-rekreacyjnym, który cały czas jest powiększany i rozwijany. Wkrótce dojdzie tam do nasadzenia roślin w tym drzew oraz powstanie plac do street workoutu. Za sprawą inicjatywy do miejskiego budżetu radnego Bartłomieja Jóźwiaka przy torze w Kaszczorku zostało utwardzone otoczenie obiektu na odcinku od startu do 1/4 prostej przeciwległej. Kostką brukową pokryty jest park maszyn, ale także pas bezpieczeństwa i chodnik. 

Ostatnio na obiekcie przeprowadzono także szereg prac związanych z poprawą bezpieczeństwa. Zabezpieczono ostre krawędzie siatki, wymontowano klamki oraz inne elementy bram stanowiące potencjalne zagrożenie, a znajdujące się od środka owalu. Na tor wysypano także dwie tony mączki ceglanej. 

Wszystko to znacząco ułatwi przeprowadzanie imprez przy Skierki. Dom Drwęcy Kaszczorek stopniowo będzie rozwijany.