W Toruniu już niebawem zabrzmi gatunek muzyczny wywodzący się z południa Stanów Zjednoczonych, spopularyzowany głównie przez Afroamerykanów. Mowa oczywiście o bluesie!

Toruń Blues Meeting już po raz 28. odbędzie się w Grodzie Kopernika. Podczas dwóch koncertowych dni na scenie pojawią się największe gwiazdy światowego bluesa. Nie zabraknie również rodzimych artystów wykonujących muzykę z gatunku blues takich jak Mr. Big Jack czy Bang On Blues.
W piątkowy wieczór wystąpią muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Japonii czy Holandii, natomiast w sobotę w klubie zabrzmią melodie wprost z Łotwy i Wielkiej Brytanii. Publiczność będzie mogła zobaczyć między innymi legendę brytyjskiego bluesa – zespół Ten Years After.

Festiwal Toruń Blues Meeting wyróżnia wspaniała, przyjacielska wręcz atmosfera. Na próżno szukać tu niezdrowej rywalizacji. Na jednej scenie występują zarówno weterani bluesa, jak i muzycy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z tym gatunkiem muzyki. Ciekawą tradycją Toruń Blues Meeting stały się jam sessions. To koncerty-niespodzianki odbywające się na małej scenie klubu – nigdy nie wiadomo, kto zagra danej nocy. Mogą być to na przykład osoby z publiczności.

Warto pojawić się na Toruń Blues Meeting i poczuć ducha nieśmiertelnego gatunku, jakim jest blues. W Od Nowie podczas festiwalu gościły już takie gwiazdy jak Johnny Winter, Mud Morganfield, Tadeusz Nalepa czy formacja Dżem.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 17-18 listopada 2017 (piątek-sobota), start: godz. 19:00

GDZIE: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, ul. Gagarina 37A, Toruń

BILETY: Dostępne od 25 września w:
1. recepcji klubu „Od Nowa” (od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00)
2. sklepie „Pamiątki przy Flisaku”, ul. Rynek Staromiejski 1 (od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00)

Ceny biletów:
KARNET DWUDNIOWY – przedsprzedaż: 80zł, w dniu koncertu: 100 zł
PIĄTEK – przedsprzedaż: 50zł, w dniu koncertu: 60zł
SOBOTA – przedsprzedaż: 60zł, w dniu koncertu: 70zł
Bilety dostępne również online.

Cały program Toruń Blues Meeting znajdziecie tutaj.
[fot. fanpage wydarzenia na Facebooku]