CKK Jordanki punktem szczepień zorganizowanej ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę"
Źródło: torun.pl

Trwająca 3 dni akcja: „Zaszczep się w majówkę” dobiegła końca. Zainteresowanie przedsięwzięciem wśród mieszkańców, najlepiej oddał rezultat 100% wykorzystanych dawek, przeznaczonych na jego realizację. Toruń był jednym z 16 miast w całej Polsce, które przystąpiły do szczepionkowej akcji.

Majowe szczepienia przerosły wszelkie oczekiwania

Przekazane 2,5 tys. dawek szczepionki Johnson & Johnson nie było w stanie pokryć popytu w postaci licznie gromadzących się w kolejce mieszkańców Torunia. Pierwotny plan realizacji zakładał zaszczepienie 600 osób dziennie, jednak już pierwszego dnia tj. 1 maja swoją dawkę szczepionki otrzymały 994 osoby. Dnia następnego tj. 2 maja zaszczepiono ponad 100% więcej chętnych, bowiem z przyjętą dawką szczepionki CKK Jordanki opuściło więcej niż 1200 osób. W poście opublikowanym przez Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w serwisie Facebook dziękował on Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi, za zorganizowanie dodatkowych 1100 dawek szczepionki. Ogólnopolska akcja zakończyła się w Toruniu 3 maja o godz. 18:00. Tego samego dnia Prezydent Torunia, poprzez ww. post poinformował o łącznym wyniku 3614 zaszczepionych osobach. Pieczę nad realizacją szczepień objęła 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, natomiast za sam proces szczepień odpowiedzialny był personel medyczny Przychodni Lekarskiej Świat Zdrowia Grupa NEUCA.

Nowe punkty szczepień na mapie Torunia

Od dziś, zgodnie z harmonogramem szczepień dostępnym na stronie: gov.pl możliwość rejestracji przysługuje osobom z rocznika: 1990-1991. Wczoraj tj. 4 maja pracę rozpoczęły dwa stałe punkty szczepień w Toruniu:

  • Punkt Szczepień Powszechnych Na Skarpie – korty tenisowe skarpa, ul. Przy Skarpie 4 – operator szczepień: Citomed Sp. z o.o.
  • Centrum Targowe Park – ul. Szosa Bydgoska 3 – operator szczepień: Miejska Przychodnia Specjalistyczna.

Powyższe punkty dostępne będą codziennie przez 12 godzin. Jak poinformował Prezydent Torunia – Obecnie w Toruniu wykonywanych jest 4500-5000 szczepień tygodniowo, a te dwa nowe punkty powszechne zwiększą ten potencjał o 100 procent. Zarejestrować się na szczepienie można pod tym adresem [Link], korzystając z wcześniej założonego profilu zaufanego, lub poprzez podanie nazwiska, numeru telefonu i PESEL. Przypominamy również, że proces szczepień realizowany jest szybciej w przypadku wcześniejszego wypełnienia ankiety, dostępnej do pobrania klikając w ten [Link].