Dwie nadzieje toruńskiego rocka, a do tego specjalni goście wprost z hiszpańskiej Galicji – w poniedziałek w Hard Rock Pubie „Pamela” wyjątkowy, międzynarodowy koncert!

Zespół Zagadka istnieje od 2009 roku. Swoją muzykę charakteryzują jako melodyjny rock, z zawsze polskimi tekstami wokalisty Pulka. Sami o sobie mówią, że nie są już małolatami, a po ustatkowaniu się w życiu mają więcej czasu na „głupoty” – mając na myśli muzykę, oczywiście w dużym cudzysłowie. Autorem większości kompozycji jest włoski gitarzysta Zagadki,Davide Jori. W zespole występuje również gitarzysta Sjuta oraz basista Marek Wandzioch i perkusista Marcin Treichel.

Dla grupy Absurd występ w „Pameli” będzie wyjątkowy, ponieważ zbiegnie się z dniem premiery jej debiutanckiego albumu. Zespół w składzie: Mateusz „Czyżyk” Czyżniewski – gitara i wokal, Michał Ziółkowski – gitara solowa i wokal, Dominika Skinder – gitara basowa i
Karol Cherbański – perkusja tworzy muzykę, która łączy w sobie elementy różnych gatunków – m.in. punk rocka i jazzu. W swojej karierze byli laureatami wielu nagród i wyróżnień. Pierwsza płyta Absurdu ma być podsumowaniem pierwszego etapu kariery zespołu, zawierając utwory znane z koncertów, jak i zupełnie premierowe.

Jako trzeci tego wieczoru wystąpi zespół Bastards On Parade, założony w 2008 roku. Pochodzi z hiszpańskiego rejonu Galicja, lecz w swojej twórczości inspiruje się muzyką celtycką, którą łączy z rockiem – wzorem takich grup, jak Pogues, Dropkick Murphys i Flogging Molly.

Impreza w Hard Rock Pubie „Pamela” (ul. Legionów 36) odbędzie się w poniedziałek 3 marca o 19.00. Wstęp wolny!

ul. Legionów 36