W zaległym meczu 1. Kolejki Polskiej Hokej Ligi KH Energa Toruń pokonała uczestnika Hokejowej Ligi Mistrzów Comarch Cracovię aż 6:2.

Początek spotkania to ataki Cracovii, która to chciała pokazać siłę drużyny i w znacznej części utrzymywała się przy krążku. Mimo ciągłych ataków nie zdołała pokonać golkipera gospodarzy i schodziła na pierwszą przerwę bez zdobyczy bramkowej.

Początek drugiej tercji to kolejne ataki Cracovii która w 25. minucie w zamieszaniu pod bramką Mustukovsa objęła  prowadzenie po umieszczeniu gumy przez Gulę. Po straconej bramce gospodarze nie spuścili głów i już po minucie mogli cieszyć się z wyrównującego gola za sprawą Maćkowskiego. Stalowe Pierniki poszły za ciosem i, grając w podwójnej przewadze, zdołali pokonać golkipera gości. Cracovia ruszyła do ataków i chciała szybko doprowadzić do wyrównania, jednak brakowało skuteczności.

W trzeciej tercji po raz kolejny Cracovia narzuciła szybkie tempo i zepchnęła gospodarzy do defensywy. Stalowe Pierniki skupili się na skutecznej obronie i próbach kontrataków co w jednym z nich Kamil Kalinowski wyprowadził swoją drużynę na 3:1.

Krakowianom udało się strzelić bramkę kontaktową w 49 minucie. Torunianie na więcej nie pozwolili gościom, a sami wykorzystywali skutecznie swoje kontrataki.  Najpierw Michał Kalinowski wyprowadził torunian na dwubramkową przewagę. W 57. minucie gospodarze postawili kropkę nad i. Najpierw Koskinen wprawił kibiców w radość a dwadzieścia sekund po tym Jaskinen ustalił wynik meczu na 6:2.

W najbliższy piątek o godz. 18.30 KH Energa Toruń podejmie GKS Katowice – aktualnego mistrza Polski oraz uczestnika Hokejowej Ligi Mistrzów.

KH Energa Toruń – Comarch Cracovia 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)

0:1 Jiri Gula – Csamango (25:14)

1:1 Szymon Maćkowski – Zając, Zieliński (26:41)

2:1 Elias Elomaa – Viitanen, Augustkalns (28:15, 5/3)

3:1 Kamil Kalinowski – Syty, Korenchuk (45:27)

3:2 Radosław Sawicki – Husak, Gula (49:10)

4:2 Michał Kalinowski (52:28)

5:2 Niki Koskinen – Zieliński, Viitanen (57:01)

6:2 Eemeli Jeskanen – M.Kalinowski, Zieliński (57:21)