Unihokej nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Zapalonych jej miłośników nie brakuje jednak i w Toruniu – aż jedenaście drużyn wystąpi w jedenastej edycji Toruńskiej Ligi Unihokeja, która rozpoczyna sezon już jutro.

Wśród uczestników pojawią się trzy nowe drużyny. Spartakus Sicienko/Mechanik 1 Bydgoszcz to jedyny w Lidze zespół spoza miasta. The Greens to zawoodnicy, którzy dopiero uczą się unihokeja, stąd nazwa ekipy – Zieloni. W rozgrywkach wystąpi również rezerwowa drużyna FC Kala-Izolacje, czyli FC Kala-Izolacje 2.

Faworytami są obrońcy tytułu, Szara Strefa, a także Elesta Toruń, połączony zespół ubiegłorocznych srebrnych i brązowych medalistów – Elegans i Nesta Toruń. Wśród drużyn, które mierzą w końcowy sukces są także TSŻ Toruń, FC Kala Izolacje i Forza Toruń.

Jedenaście ekip rozegra systemem każdy z każdym rundę zasadniczym. Po jej zakończeniu osiem najlepszych zagra systemem pucharowym „przegrywający odpada”, zaś trzy ostatnie zespoły rundy zasadniczej będzie grać o 9. miejsce.

Pierwsza kolejka rozegrana zostanie w sali gimnastycznej III LO przy ul. Raszei 1. Oto terminarz spotkań 9 listopada:
12:00 – The Greens – Avanti
12:40 – GB Team – FC Kala Izolacje 2
13:20 – Forza Toruń – Spartakus Sicienko/Mechanik 1 Bydgoszcz
14:00 – Szara Strefa – FC Kala Izolacje
14:40 – TKU Magic Sticks – TSŻ Toruń
15:20 – Spartakus Sicienko/Mechanik 1 Bydgoszcz – Elesta Toruń

Źródło obrazu: https://www.facebook.com/pages/Toru%C5%84ska-Liga-Unihokeja/130196603695766?ref=ts&fref=ts