Start Toruń to grupa zapaleńców kochających piłkę nożną. Pasjonatom w kilka lat udało się stworzyć dobrze prosperujący klub, dziś jednak sytuacja nie jest najlepsza. Wszystko przez pandemię, w skutek której klub stracił sponsorów, działacze jednak się nie poddają i organizują zbiórkę pieniędzy.

Pomóż zagrać Mistrzom

Kiedy wybuchnęła pandemia koronawirusa, nie trzeba było być wybitnym analitykiem, żeby wiedzieć, że uderzy ona także w finanse w sporcie. Wielkie kluby dysponują czasem nawet 1/4 dotychczasowego budżetu, te małe często jednak walczą o przetrwanie. Tak jest w przypadku piłkarzy toruńskiego Startu. Przez lata zawodnicy sami składali się na wszelkie opłaty od wynajmu obiektu, na składkach PZPN-u kończąc. Ostatnio jednak udało się im uzyskać wsparcie trzech podmiotów. Niestety, dwa z nich musiały się ze sponsorowania wycofać.

Pomarańczowo-niebiescy w minionych rozgrywkach wywalczyli awans do A-klasy. Mimo niskiego stopnia rozgrywek wydatki i tak są spore. Startu nie byłoby stać na udział w zmaganiach nawet gdyby wprowadzono ponownie składki. Stąd działacze postanowili zaapelować do fanów piłki nożnej oraz sportu amatorskiego o wsparcie. Pomóc klubowi możemy poprzez wpłatę pieniędzy na portalu zrzutka.pl po kliknięciu w link. Celem jest zebranie 16 000 zł, a dla wpłacających przygotowano niespodzianki i to bardzo ciekawe. Za datek w wysokości 150 zł otrzymać można szalik klubu, za 300 zł można zasiąść na ławce trenerskiej, a za 1000 zł… wystąpić w meczu w spersonalizowanym stroju. Zestaw meczowy oczywiście trafi do darczyńcy.

Zdaje sobie sprawę, że nie wygląda to dobrze, takie proszenie o „wdowi grosz”. Warto mieć jednak świadomość, że w praktyce wszyscy i tak dokładamy się do działania klubów. Płacimy podatki, z których gminy czy spółki skarbu państwa dotują kluby. Nie raz setkami tysięcy złotych. Drużyna seniorów od podatnika nie dostaje choćby złotówki. Wydajemy mi się zatem, że ta wyjątkowa prośba o wsparcie 500 osób po 3 złote nie jest jakimś przegięciem. – mówi na łamach naszego portalu prezes klubu Paweł Delimata.

O Starcie Toruń

Start Toruń powstał w 2007 roku, z inicjatywy Pawła Delimaty. Od tamtego momentu piłkarze z Grodu Kopernika biorą udział w rozgrywkach popularnej „ósmej ligi mistrzów”, czyli B-klasy. Jednak w sezonie 2014/15 pomarańczowo-niebiescy grali w A-klasie dzięki awansowi. W minionych rozgrywkach ta sztuka udała się im ponownie, klub wygrał ligę, z kompletem zwycięstw i wziął udział w nieoficjalnych mistrzostwach B-klasy. Wzięło w nich udział, aż 1884 zespołów, a Start zajął… 5 miejsce w kraju.

Ponadto Start prowadzi Akademię Piłkarską dla dzieci już od czwartego roku życia.