W niedzielę, 21 marca 2021 roku, zarząd Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych podjął decyzję o przełożeniu 1. kolejki CS Superligi. O takiej ewentualności mówiło się od jakiegoś czasu.

Start walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski w speedrowerze zaplanowany był na niedzielę, 11 kwietnia 2021 roku. W związku z sytuacją epidemiczną oraz niekorzystną aurę za sprawą, której wiele klubów nie wyjechało na swoje tory, speedrowerowa centrala postanowiła przełożyć 1. kolejkę CS Superligi na 1 maja 2021 roku. Rywalem TSŻ-u Schoenberger w 1. rundzie najwyższej klasy rozgrywkowej będzie Aseko Orzeł Gniezno, czyli aktualny wicemistrz kraju. Starcie odbędzie się w Toruniu. Druga z toruńskich ekip – Drwęca Kaszczorek, zgodnie z terminarzem pauzuje w 1. kolejce. Wszystko to w związku z nieparzystą liczbą drużyn w dywizji „B”.

Na ten moment CS Superliga ma wystartować od 2. rundy. W niej TSŻ Schoenberger ma się udać do Częstochowy, a Drwęca Kaszczorek zmierzy się z PKS Victorią Poczesną. Będzie to miało miejsce 18 kwietnia 2021 roku. Czy to ostateczny termin? Tego nie wiemy, wszystko zależy od decyzji na szczeblu rządowym.