Od lat na toruńskim osiedlu Kaszczorek ma miejsce Festiwal Drwęcy. Inicjatywa lokalnej społeczności z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, często osób z innych części kraju. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji!

Determinacja pomysłodawców

W sobotę, 26 czerwca, odbędzie się kolejna już edycja Festwialu Drwęcy. Tym razem organizatorzy zmierzyli się z nie lada wyzwaniem. Nie udało się uzyskać miejskiego dofinansowania na przygotowanie Festiwalu Drwęcy, przez co zmuszeni byli oprócz tradycyjnych form pozyskiwania środków poprzez sponsorów szukać wsparcia od osób prywatnych za sprawą licznych licytacji. Hart ducha pomysłodawców przyniósł efekt i sobotnie wydarzenie dojdzie do skutku. Tegoroczną konwencją festiwalu będą bajki.

Głównym punktem sobotniego wydarzenia będzie „Spływ na byle czym”. Będzie miał miejsce na dystansie od tzw. Białych Gór, czyli zakola na Drwęcy do Wygody znajdującej się tuż za skansenem etnograficznym. Podczas spływu każdy ze śmiałków będzie mógł przepłynąć swoim pojazdem. Na najlepszych, mających najbardziej oryginalne pomysły czekają nagrody, których pula wynosi 1000 zł.

Zabawa do samego wieczora

Tuż po spływie organizatorzy zapraszają na festyn. Wśród atrakcji znajdą się m.in. turniej gry w kapsle, warsztaty szkutnicze czy karaoke. W tym czasie możliwe będzie wejście do skansenu etnograficznego przy ul. Turystycznej. Cena wejściówki wyniesie 5 zł.

Harmonogram: