Koncert Toruńskie Gwiazdy odbędzie się w tym roku 14 sierpnia. Na scenie zobaczymy debiutantów nominowanych w kategorii Nadzieja Roku: zespół Funkologia, Sarę Pach oraz grupę Moove. Gwiazdą wieczoru będzie Urszula. Nie może Was tam zabraknąć!

To już dziesiąta edycja festiwalu Toruńskie Gwiazdy, organizowanego przez Radio Gra. W plebiscycie wyłaniane się najciekawsze toruńskie zjawiska muzyczne minionego roku. Tegoroczne nominacje obejmowały wykonawcę roku, płytę roku, nadzieję roku i dj’a roku. Wyniki oraz wręczenie nagród odbędą się podczas festiwalu, pomiędzy koncertami.

Przypomnijmy, że w tym roku nominowani byli:

W kategorii Wykonawca Roku: Organek, Absurd, Ser Charles, Manchester oraz Kobranocka
W kategorii Płyta Roku: Absurd, Ser Charles, Rejestracja, Nowe Sytuacje oraz Sons of a Witch
W kategorii Nadzieja Roku: Funkologia, Moove, Sara Pach, Storytellers, Tacher oraz Ve Ro.

toruńskie-gwiazdy

Podczas koncertu, który odbędzie się w piątek 14 sierpnia, wystąpią:

Funkologia

Zespół Funkologia tworzy pięciu młodych toruńskich muzyków, którzy pewnego dnia postanowili stworzyć coś nowego na lokalnym (i nie tylko) rynku muzycznym. Punktem odniesienia stał się dla nich funk, lecz ich muzyka zahacza o wiele innych gatunków. W skład zespołu wchodzi czterech lekarzy i jeden… ninja. Funkologia to według zespołu nowa dziedzina nauki i ich sposób na uleczenie muzyki popularnej.

Wywiad z zespołem przeprowadzony w ramach Alfabetu Toruńskich Zespołów możecie przeczytać tutaj: spodkopca.pl/alfabet-torunskich-zespolow-funkologia/

Sara Pach

Sara to pochodząca z Torunia młoda wokalistka, która zdobyła popularność w sieci dzięki zamieszczaniu w internecie coverów znanych przebojów. Wystąpiła na Young Stars Festival 2015, organizowanym przez wytwórnię My Music, odpowiedzialną za sukces Dawida Kwiatkowskiego czy Juli. Dzięki współpracy z wytwórnią zrealizowała swój pierwszy singiel i teledysk. Przed koncertem na Toruńskich Gwiazdach odbędzie się spotkanie fanów z Sarą w klubie Lizard King, szczegóły w wydarzeniu na facebooku.

Moove

Ten rock’n’rollowy młody zespół tworzy pięciu chłopaków, którzy doskonale wiedzą po co są na scenie. Zespół powstał w 2013, ale ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Są laureatami ogólnopolskich przeglądów muzycznych, odwiedzili też wiele klubów w całej Polsce supportując takie zespoły jak Lao Che i Acid Drinkers. W ich muzyce chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, a słuchaczom zapada w pamięć szczególnie brytyjski charakter grupy.

Gwiazdą wieczoru będzie Urszula.

Wokalistka rockowa, kompozytorka i autorka tekstów. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od ponad 30 lat. Na koncie ma wiele przebojów, takich jak Dmuchawce, latawce, wiatr, Konik na biegunach czy Na sen. Urszula wciąż cieszy się popularnością, a jej koncerty przyciągają od lat rzesze wiernych fanów.

Info:
Co: Koncert Toruńskie Gwiazdy 2015
Kiedy: 14 sierpnia (piątek), godz. 18:00
Gdzie: Rynek Staromiejski, Toruń
Wstęp wolny!