Kolejna zmiana organizacji ruchu tramwajów czeka nas w najbliższych dniach. Od piątku 16 maja na kilka dni wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 2 i 4 na odcinku  od ul. Uniwersyteckiej do ul. Sienkiewicza. Wprowadzona będzie komunikacja zastępcza.

Zmiany spowodowane są koniecznością wykonania sieci trakcyjnej oraz robót drogowych na Placu NOT. Od piątku 16 maja do wtorku 20 maja wstrzymany od zostanie wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 2 i 4 (w obu kierunkach) na odcinku  od ul. Uniwersyteckiej do ul. Sienkiewicza.

Zawieszone zostanie na ten czas kursowanie linii nr 2.

Na trasie od Elany/Wschodniej do Motoareny przez Uniwersytecką, Plac Teatralny, Plac Rapackiego, Bydgoską i Sienkiewicza kursować będą tramwaje linii nr 3 (jako linia całodzienna) i linii nr 4.

Taka organizacja ruchu funkcjonowała już w okresie od 25.02 do 30.04 br.

MZK na swojej stronie internetowej poinformował ponadto, że bilety miesięczne oznaczone na linie nr 2 zachowują ważność w tramwajach linii nr 3. Pasażerowie posiadający bilety miesięczne oznaczone na linię 2 i 4, na trasie od Uniwersyteckiej do Reja i odwrotnie mogą korzystać z autobusów linii nr 11, 15, 28, 36 i 43.

[fot. Mateusz Kosowicz]