Przedsmak finałowego „Spełnij się” i zarazem ostatni koncert w ramach przeglądu młodej sceny regionu upłynie pod znakiem eksperymentalnej muzyki znanego trio z Torunia o nazwie: TAŚMY.

Nie Taśmy, a Zheimeer&chuck roop&Adam Braszczyński taką nazwę nosił zespół w 2011 roku, kiedy rozpoczynał swoją działalność. Zadebiutował w dniu obchodów Święta Muzyki na toruńskiej starówce. Tym co proponował na początku były nieco przewrotne aranżacje muzyczne do tekstów Ireny Gumowskiej z poradnika „ABC dobrego wychowania”. Dość sporo zmieniło się w roku 2012. Wtedy oprócz nowej nazwy, także dotychczasowy repertuar formacji zastąpiła współczesna muzyka taneczna.

Obecnie grupa ma do zaoferowania – jak sama piszę na swoim facebookowym profilu „dupstep, drum’n’bass z domieszką eksperymentu w formie noise, czy industrial”, czego dopełnieniem mają być pozazmysłowe teksty Adama Rubczaka, opowiadające o problemach współczesnej cywilizacji zachodniej, o zniewoleniu i zagubieniu człowieka poddanego wszelkiego rodzaju presjom społecznym.

W skład grupy wchodzą: wspomniany wyżej Adam Rubczak, Adrian Zalewski (grający też solo jako Zheimeer) i Adam Braszczyński, znany głównie z występów dzidżejskich pod pseudonimem Puzzle Edge. Wszyscy trzej wnoszą do zespołu swój niemały bagaż rozmaitych doświadczeń, co owocuje masą nowych, ciekawych utworów. Jakich?  O tym będzie można się przekonać już w najbliższą środę (2.04) w Klubie Lizard King. Zespół jako ostatni wystąpi w ramach przeglądu młodej sceny regionu „Spełnij się”.

 

Start: godz. 20.00

Wstęp wolny

 

[fot. www.facebook.com/events/250476075130269/?fref=ts]