W piątek, 9 kwietnia 2021 roku, w ramach 2. kolejki PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uda się do Wrocławia. Ekipa miejscowych jest naszpikowana gwiazdami najlepszej żużlowej ligi świata. Na co zatem stać podopiecznych trenera Tomasza Bajerskiego?

Test siły torunian

Toruńscy żużlowcy po roku przerwy powrócili do PGE Ekstraligi. A za nimi udany mecz na inaugurację z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. Warto jednak pamiętać, iż zespół z Winnego Grodu ma za zadanie utrzymanie się w najlepszej żużlowej lidze świata. Oprócz tego losy meczu mogły, by być nieco inne, gdyby nie upadek Mateja Zagara w 13. biegu. Wydawać się może, że właśnie spotkanie z Betard Spartą Wrocław da odpowiedź, w jak dobrej formie są żółto-niebiesko-biali.

W starciu z Zieloną Górą z dobrej strony pokazał się cały zespół. Pewne zastrzeżenia budziła zdaniem obserwatorów jazda Roberta Lamberta. Jednak Brytyjczyk w każdym ze swoich startów dowoził do mety cenne punkty. Na plus szczególnie wyróżnić trzeba Pawła Przedpełskiego (11+1) i Jacka Holdera (10+2). Imponująco wyglądał też ligowy debiut Krzysztofa Lewandowskiego (4+1), który w jednym ze swoich biegów pokonał legendę polskiego żużla Piotra Protasiewicza. Jeżeli chodzi o wyjazd do Wrocławia, to spore oczekiwania można wiązać z Chrisem Holderem. Indywidualny mistrz świata z 2012 roku w ubiegłym roku startował we wrocławskich barwach w roli gościa. Na Stadionie Olimpijskim uzyskał wówczas średnią biegową na poziomie 1,737.

Rywal walczy o najwyższe cele

Wrocławianie to obecny brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski. Zimą klub prowadzony przez Andrzeja Rusko dokonał prawdziwego hitu na giełdzie transferowej. Wzmocnienie zespołu przez Artioma Łagutę, drugiego najskuteczniejszego zawodnika ligi śmiało, można tym mianem nazwać. Gdy do tego dodamy takich żużlowców, jak Maciej Janowski, Tai Woffinden otrzymujemy bardzo solidny trzon drużyny. Warto pamiętać o tym, że w ekipie ze stolicy Dolnego Śląska są jeszcze Dan Bewley i Gleb Chugunov, czyli wyróżniający się zawodnicy młodego pokolenia.

Swego rodzaju ciekawostką jest fakt, iż w sztabie szkoleniowym Betard Sparty znajduje się Greg Hancock. Amerykanin jest doskonale znany w świecie speedwaya, w tym także w Toruniu. Czterokrotny indywidualny mistrz świata reprezentował barwy „Aniołów” w latach 2016-2017.

Forma wrocławian to także swego rodzaju zagadka. Ich pierwszy mecz nie doszedł do skutku poprzez zakażenia koronawirusem w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, który miał się przed tygodniem zmierzyć z Betard Spartą. Owszem ekipa z Dolnego Śląska ma za sobą treningi punktowane, lecz te stanowią często pole do eksperymentów.

Początek meczu o godzinie 20:30. Transmisja w Eleven Sport 1.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
9. Maciej Janowski
10. Artem Laguta
11. Dan Bewley
12. Gleb Chugunov
13. Tai Woffinden
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka
16.

eWinner Apator Toruń:
1. Paweł Przedpełski
2. Adrian Miedziński
3. Petr Chlupač
4. Jack Holder
5. Chris Holder
6. Karol Żupiński
7. Krzysztof Lewandowski
8.