W weekend, 25-26 września doszło od Drużynowych Mistrzostw Polski wszystkich kategorii oprócz open i żaków na torze w podbydgoskim Żołędowie. Toruńskie ekipy zdobyły podczas nich, aż trzy medale. Natomiast w niedzielę, 3 października na torze przy Bielańskiej 66 dojdzie do rewanżu w półfinale CS Superligi.  

Medale dla Torunia

Ostatni czas jest wyjątkowo udany dla toruńskiego speedrowera. Przed dwoma tygodniami zawodnicy TSŻ-u Schoenberger sięgnęli po srebro Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych. Teraz dorzucili kolejne cenne krążki. Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski na torze w podbydgoskim Żołędowie przedstawiciele Grodu Kopernika meldowali się na podium praktycznie w każdej z kategorii.  

Złoty medal w rywalizacji do lat 23 zdobyła Drwęca Kaszczorek, jest to pierwszy medal dla “Wodników” i od razu ten najcenniejszy. Finał tych rozgrywek był najmocniej obsadzonym od lat. W szeregach menadżera Mikołaja Lisa wystąpili Szymon Rząd, Borys Wojciechowski, Jakub Kościecha i Bartosz Fryckowski. Srebrne krążki na swoje szyje założyli speedrowerzyści TSŻ-u Schoenberger w kategorii do lat 16. Toruński klub reprezentowali tam Filip Kowalski, Kosma Syrkowski, Kamil Kubicki i Łukasz Kędziora. Brąz w rywalizacji do lat 18 dla naszego miasta zdobyli Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski, Bartłomiej Sikorski i Kamil Kubicki.  

Toruńskich akcentów nie zabrakło w innych zmaganiach. Drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet wraz z OS INFORNET.eu Omegą Ostrów zdobyła torunianka Fryderyka Wojciechowska, która była do klubu z Wielkopolski wypożyczona. Na podobnej zasadzie barwy bydgoskiego BTS “S” założyli Xawery Jeziorek i Oliwier Kędziora w kategorii do lat 14. Tym samym zawodników z Torunia zabrakło tylko na podium w rywalizacji weteranów.

Walka o finał CS Superligi

W niedzielę, 3 października na torze przy Bielańskiej 66 dojdzie do półfinału CS Superligi. Rywalem TSŻ-u Schoenberger Toruń będzie Aseko Orzeł Gniezno. Pierwsze starcie obu ekip miało miejsce w pierwszej stolicy Polski, gdzie w stosunku 85:72 triumfowali gospodarze. Strata żółto-niebiesko-białych jest zatem do nadrobienia. Z jakim nastawieniem podchodzą do niego czterokrotni DMP? – Myślę, że trzynaście punktów to nie duża strata i jesteśmy w stanie ją odrobić. O tym, czy nam sie to uda, decydować będą nasza dyspozycja 3 października oraz to jak będziemy przygotowani do rewanżu. Naszymi atutami z kolei będą nasz tor oraz kibice, którzy nas wspierają na każdym meczu przy Bielańskiej 66 – powiedział w rozmowie z serwisem cssuperliga.pl zawodnik TSŻ-u Karol Krajewski. 

Aseko Orzeł to aktualny wicemistrz kraju, a torunianie chcą powrócić na podium CS Superligi po czteroletniej przerwie. Czy im się to uda? Pokaże niedzielny pojedynek, który rozpocznie się o godzinie 14:00. Wstęp tradycyjnie wolny. W drugim półfinale rywalizują MS Śląsk Świętochłowice i Lwy Avia Częstochowa. Po spotkaniu pod Jasną Górą o krok od awansu do finału są świętochłowiczanie. 

Półfinał CS Superligi 
3.10.2021, godzina 14:00 
TSŻ Schoenberger Toruń vs. Aseko Orzeł Gniezno 
Wstęp wolny