Przed nami kolejna już odsłona Toruńskiego Typera Sportowego, w niej pod lupę weźmiemy CS Superligę. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego TSŻ Schoenberger walczyć będzie o awans do fazy play-off.

O przedłużenie sezonu…

TSŻ Schoenberger chciał w tym sezonie bić się o najwyższe cele. Niestety, najpierw przed własną publicznością torunianie ulegli Lwom Avia Częstochowa jednym punktem. Później, 19 lipca, doszło do drugiej porażki w starciu z ULKS-em Mustangiem Żołędowo, która była „gwoździem do trumny”. Sytuacja TSŻ-u byłaby zupełnie inna, gdyby nie te dwa mecze. Po siedmiu rozegranych meczach „Anioły” mają 8 punktów, a do awansu do fazy play-off potrzebują wygranej w Gnieźnie.

KS Aseko Orzeł Gniezno stanowi prawdziwą rewelację tego sezonu i ma spore szanse na medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Gnieźnianie uczynili ze swojego toru prawdziwą twierdzę. Jeśli torunianie polegliby w tym meczu, już definitywnie kończą ten sezon w CS Superlidze. Czy TSŻ będzie pierwszą drużyną, która wygra na nowym obiekcie w pierwszej historycznej stolicy Polski?

W Gnieźnie z miejscowymi walczyć będzie także Drwęca Kaszczorek. Na pewno będzie to dla niej ostatnie spotkanie w debiutanckim sezonie. Druga ekipa z grodu Kopernika zrobi w tym meczu wszystko, aby godnie udać się na przerwę zimową. A ta będzie dla „Wodników” trudna, gdyż muszą zrobić dużo, aby dać radę wystąpić w CS Superlidze w sezonie 2021.

W innych spotkaniach 7. kolejki CS Superligi do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie ostatnia w tabeli PKS Victoria Poczesna. Częstochowskie Lwy Avia podejmą przed własną publicznością ULKS Mustang Żołędowo, a do Świętochłowic uda się LKS Szawer Leszno. Bezpośredni rywal do awansu do fazy play-off TSŻ-u.

Toruński Typer Sportowy – o co chodzi? 

Ideą Toruńskiego Typera Sportowego jest aktywizacja kibiców toruńskiego sportu oraz promocja lokalnych drużyn. Nim wdrożyliśmy projekt typera dotyczącego toruńskiego sportu, dokonaliśmy badania na grupie doświadczalnej w naszej redakcji :) Te wykazały, że typer skutecznie pobudza do zdolności „jasnowidzkich” oraz do sprytu i taktycznego myślenia. 

W naszej zabawie będziecie mogli typować wyniki: eWinner 1. Ligi Żużlowej, Polskiej Hokej Ligi, Energa Basket Ligi, ale także speedrowerowej CS Superligi, I ligi unihokeja i oczywiście wielu innych lig, gdzie tylko występują ekipy z Grodu Kopernika. 

Co tydzień będziemy Was prosić o podanie typów (wygrana gospodarzy, remis, wygrana gości) innych spotkań w danej lidze niż ten, w którym występuje ekipa z naszego miasta oraz podanie dokładnego rezultatu spotkania, w jakim ujrzymy drużynę z Grodu Kopernika. 

Będziecie walczyć w rankingach tygodniowych (w tej chwili weekendowych) oraz miesięcznych, do zestawienia całego miesiąca punkty uzyska co tydzień najlepsza szóstka uczestników. 

Atrakcyjne nagrody 

Toruński Typer Sportowy powstaje we współpracy z Liga SportClub, lokalem znajdującym się przy ulicy Małe Garbary 13, który od lat stanowi idealne miejsce dla miłośników sportu. 

Co tydzień czekają na Was rzeczy, którymi prawdziwy kibic nie pogardzi, a mianowicie zestaw napój+przekąska (piwo z nalewaka 0,5 l lub Pepsi 0,5 l lub 7UP 0,5 l lub woda 0,5 l oraz chipsy Lay’s 70 g lub paluszki lub orzeszki lub prażynki) oraz voucher wartości 15 zł do wykorzystania przez 7 dni liczonych od 2. dnia następującego po dniu podania wyników z danego tygodnia. W miesięcznym zestawieniu stawką będzie voucher o wartości 30 zł, ważny przez miesiąc. 

Spotkania do typowania

Od teraz typujemy mecze tylko toruńskich ekip.

(podajemy dokładny wynik spotkań toruńskich drużyn)
1. KS Aseko Orzeł Gniezno vs. Drwęca Kaszczorek (6.09.2020, godz. 12:30)
2. KS Aseko Orzeł Gniezno vs. TSŻ Schoenberger Toruń (6.09.2020, godz. 15:00)

Typujemy do 6.09.2020, godziny 12:29.

Tabela CS Superligi po 6. rundach

Tabela CS Superligi po 6. rundach

Regulamin zabawy 

 1. Organizatorem Toruńskiego Typera Sportowego (zwanym dalej TTS) jest portal Spod Kopca.pl. 
 2. Toruński Typer Sportowy będzie polegał na typowaniu wyników toruńskich drużyn.
 3. Uczestnicy TTS będą typować rozstrzygnięcia meczów (wyniki bramkowe lub punktowe) toruńskiej drużyny/drużyn (punktowego lub bramkowego) 
 4. Za każde poprawne podanie rozstrzygnięcia meczu wygrana, porażka, remis przyznawany jest jeden punkt.
 5. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez większą liczbę uczestników o przyznaniu nagród decydować będzie to, kto był najbliżej wytypowania dokładnego wyniku meczu toruńskiej drużyny. 
 6. Swoje typy można podawać w komentarzu pod artykułem na portalu oraz w komentarzu pod linkiem na facebooku.
 7. Po każdej odsłonie TTS sporządzany jest ranking najlepszych sześciu typerów – sześć najlepszych osób otrzyma punkty od jednego (dla zdobywcy pozycji numer 6) do sześciu (dla zwycięzcy). 
 8. Osoba, która uzyska najwięcej punktów w ciągu czterech kolejek otrzyma nagrodę miesięczną. 
 9. Fundatorem nagród jest lokal Liga SportClub (ul. Małe Garbary 13) i to w nim można odebrać wygrane nagrody. 
 10. Nagrodami tygodniowymi w TTS są 1) napój plus przekąska 2) voucher wartości 15 zł do wykorzystania przez 7 dni liczonych od 2. dnia następującego po dniu podania wyników z danego tygodnia (jeśli wyniki zostaną podane, np. 1 sierpnia, zwycięzca będzie mógł zrealizować nagrodę od 3 sierpnia itp. 
 11. Nagrodą miesięczną jest voucher o wartości 30 zł do wykorzystania w ciągu miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono miesięczne wyniki TTS. 
 12. O zwycięzcach nagród tygodniowych i miesięcznej będziemy informować w komentarzu pod postem o danej kolejce TTS oraz w komentarzu pod artykułem o danej kolejce TTS. Zwycięzcy moga zostać poproszeni o przesłanie na adres: tts@spodkopca.pl swojego imienia i nazwiska potrzebnego w celu odebrania nagród. 
 13. Imię i nazwiska zwycięzców będą przetwarzane przez organizatora TTS tylko i wyłącznie w celu umożliwienia odbioru nagród. Wszelkie inne użycie owych danych nie będzie możliwe bez pisemnej zgody.