W niedzielę, 6 czerwca 2021 roku, toruńscy speedrowerzyści walczyli na torach w Częstochowie i w Poczesnej, zaległa 2. runda CS Superligi okazała się być dla speedrowerzystów z naszego miasta. Zawodnicy TSŻ-u Schoenberger Toruń obronili punkt bonusowy. Natomiast Drwęca nie dość, że zdobyła dodatkowe “oczko” za triumf w dwumeczu, to jeszcze wygrała wyjazdowy pojedynek.  

Udana niedziela

TSŻ Schoenberger Toruń udał się pod Jasną Górę osłabiony brakiem Remigiusza Burchardta i Łukasza Marchlewskiego. Torunianie długo nie pozwalali uciec gospodarzom, którzy występowali w najmocniejszym zestawieniu. Po mocnych uderzeniach ze strony brązowych medalistów ubiegłorocznych rozgrywek “Anioły” uległy 87:71. Wystarczyło to na obronę punktu bonusowego. W szeregach zespołu z Grodu Kopernika najwięcej punktów zdobył Jakub Kościecha (15). 

Kilka godzin później na torze w Poczesnej, Drwęca zmierzyła się z miejscową PKS Victorią. Druga drużyna z naszego miasta była w tym starciu osłabiona brakiem Łukasza Szpajdy, Dawida Jeziorka i Aleksandra Zielińskiego. Losy meczu ważyły się do samego końca, mimo, że “Wodnicy” od drugiego biegu do samego końca byli na prowadzeniu. Drwęca tym samym zgarn Najskuteczniejszym zawodnikiem turkusowo-bordowych byli Borys Wojciechowski (17+1), Bartosz Fryckowski (16+1) i Szymon Rząd (15+1). 

Wysoki triumf w Młodej CS Superlidze. Żak z Torunia doceniony

Oprócz dwóch pojedynków w ramach CS Superligi doszło do spotkań CS Superligi Żaków i Młodej CS Superligi z PKS Victorią Poczesna. W pierwszym torunianie wygrali, natomiast w drugim “Anioły” pewnie pokonały pocześnian. Warto wspomnieć, iż w tych meczach tytuły zawodników meczu przypadły odpowiednio Xaweremu Jeziorkowi i Fryderyce Wojciechowskiej.  

Po niedzielnych spotkaniach TSŻ Schoenberger zajmuje trzecie miejsce w dywizji “A”. Drwęca Kaszczorek jest druga w dywizji “B”, lecz ma tyle samo dużych punktów co prowadzący ULKS Mustang Żołędowo.