Speedrowerzyści mają za sobą rundę zasadniczą w CS Superlidze. Wiadomo, iż z najwyższą klasą rozgrywkową pożegna się Drwęca Kaszczorek, lecz TSŻ Schoenberger wciąż jest w walce o mistrzowski tytuł.

Drugie miejsce po rundzie zasadniczej

Drwęca przegrała wszystkie dziesięć spotkań w tegorocznych rozgrywkach, dużo lepiej wypadli żółto-niebiesko-biali. Podopieczni Pawła Cegielskiego wygrali osiem pojedynków i zdobyli w nich 20 punktów. Dało im to drugie miejsce po rundzie zasadniczej, wygrał ją Aseko Orzeł Gniezno, który przegrał tylko z TSŻ-em Schoenberger. Awans do fazy play-off wywalczyły cztery najlepsze zespoły, a są to wspomniani gnieźnianie, torunianie, żołędowianie i wrocławianie.

Rywalem „Aniołów” w półfinale będzie Autojazda Mustang Żołędowo. Beniaminek rozgrywek znacznie wzmocnił swój skład i liczy się w walce o medale. Ba, to właśnie na torze w powiecie bydgoskim czterokrotni mistrzowie kraju doznali jednej z dwóch tegorocznych porażek. Pierwszy pojedynek obu ekip odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia w Żołędowie, rewanż zaplanowano na 4 września w Toruniu.

Szansa na mistrzostwo

Ostatni mistrzowski tytuł torunianie zdobyli w 2017 roku, kiedy to nie mieli sobie równych. Na podium DMP powrócili w ubiegłym sezonie, kiedy to cieszyli się z brązu. Medal był upragniony i długo wyczekiwany, lecz klub idzie za ciosem. Przed sezonem do zespołu dołączył czołowy polski zawodnik Arkadiusz Szymański oraz Anglik Zac Payne. Ponadto znaczący progres poczyniła toruńska młodzież z Jakubem Sawińskim – indywidualnym mistrzem Europy juniorów na czele. Głównym rywalem TSŻ-u Schoenberger jest Aseko Orzeł Gniezno, który broni mistrzowskiego tytułu.