TSŻ pokonało w finałowym dwumeczu Aseko Orzeł Gniezno w finale tegorocznego sezonu CS Superligi. Tym samym, po pięciu latach przerwy klub powrócił na tron Drużynowych Mistrzostw Polski. Jest to kolejny i zarazem piąty tytuł w 23-letniej historii zespołu TSŻ. 

Początkowo Orzeł Gniezno mógł cieszyć się przewagą nad rywalem z Torunia, jednak ze względu na wyniki z poprzedniego spotkania drużyna musiała walczyć o dodatkowe punkty. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 82:74 dla torunian, drugi zaś wygrała drużyna z Wielkopolski 82:77. Ostatecznie, w dwumeczu TSŻ Toruń okazał się lepszy i z niewielką przewagą zapewnił sobie zwycięstwo w kończącym się sezonie CS Superligi.

W tym roku zawody w speedrowerze toczyły się na dwóch szczeblach- CS Superlidze i CS 1. Lidze. Do najwyższego poziomu z Torunia dotarły dwie drużyny. Drwęca Kaszczorek, która zajęła ostatnie 6, oraz TSŻ które finalnie zostało mistrzem Polski. Na torze doszło do ciężkiego pojedynku, który zapewnił kibicom wiele wrażeń. Obrońcy tytułu z Gniezna walczyli od samego początku spotkania i praktycznie przez prawie cały jego czas byli na prowadzeniu. W tej sytuacji wielu komentatorów, nie wierzyło w wygraną Torunian, jednak w ostatnim biegu zawodnicy z grodu Kopernika wykorzystali błędy rywali i sięgneli po mistrzostwo.

Liderem torunian był Arkadiusz Szymański, autor 17 punktów i jednego bonusa, dzięki czemu został wybrany zawodnikiem meczu.