Tydzień Toruńskich Restauracji to nowa akcja, która potrwa od 9 do 16 października. Ma na celu przeciągnięcie sezonu turystycznego w mieście Mikołaja Kopernika oraz zachęcenie mieszkańców Torunia do odwiedzania i korzystania z oferty lokalnych restauracji.

Tydzień Toruńskich Restauracji

Wydarzenie organizowane jest przez Akademię Kulinarną Studio A w Toruniu oraz Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK we współpracy z Gminą Miasta Toruń. Lokale, które biorą udział w akcji, stworzyły wyjątkowe menu, składające się z 3 dań, a ich koszt wynosić ma 45 zł. Nawiązywać one będą do tradycyjnych posiłków kuchni naszego kraju, co związane jest z hasłem przewodnim całego wydarzenia – „Toruń świętuje przy stole”. To z kolei nawiązuje do miejskich obchodów stulecia powrotu Torunia do wolnej Polski.

Uatrakcyjnieniem wydarzenia będzie rywalizacja między restauracjami o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia, jednak o tym, do kogo powędruje nagroda, zadecydują w SMS-owym głosowaniu mieszkańcy naszego miasta.

Kolejną zaplanowaną atrakcją jest cykl darmowych warsztatów kulinarnych, które zostaną przeprowadzone w przestrzeni internetowej od 9 do 15 października przez: Pawła Zasławskiego (Restauracja Monka), Łukasza Lofeka (Hotel Filmar), Filipa Malinowskiego (Chwast PrastVege Bistro), Mateusza Bielińskigo (Dom Sushi), Tomasza Weltera (Klub Szefów Kuchni, Pensjonat Odyseja w Ciechocinku) oraz Agnieszkę Michałowską (Akademia Kulinarna Studio A). Harmonogram spotkań, listę potrzebnych składników oraz link do zapisów na udział w warsztatach, odnaleźć można pod tym linkiem.

Podsumowaniem całego Toruńskiego Tygodnia Restauracji będzie Toruński Festiwal Smaków – kulinarne pokazy, targ żywności oraz możliwość degustacji. Potrwa on od 17 do 18 października i odbędzie się w Centrum Targowym Park (Szosa Bydgoska 3). Gościem specjalnym wydarzenia będzie Robert Makłowicz!

Lista restauracji, które biorą udział w akcji:

Baku, Chwast Prast Vege Bistro, Gęsia Szyja, Grudziądzka 132, Mamma Mia, Mio Piano, Restauracja Hotelu Filmar, Thailand, Widelec, Zajazd Staropolski w Hotelu Gromada.