11 maja o godz. 14.30 na kanale SEKIELSKI na YouTube odbędzie się premiera filmu zrealizowanego przez dziennikarza i jego współpracowników. Jego tytuł to Tylko nie mów nikomu, a tematyką jest pedofilia w polskim Kościele.

Powstanie filmu Tomasza Sekielskiego było możliwe dzięki zbiórce na platformie Patronite. Tam osoby chcące wesprzeć dziennikarza związanego kiedyś z radiem VOX, radiem Wawa, RDC i TVN, a obecnie współpracownika portalu Onet, wpłaciły kwotę, pozwalającą na realizację przedsięwzięcia, czyli 450 tys. zł. Ponadto, w rozmowie z portalem Wirtualne Media, Tomasz Sekielski zapowiedział powstanie książki rozszerzającej wątki, które pojawią się w filmie.

Dzień po internetowej premierze odbędą się publiczne pokazy dokumentu w kilku miastach w Polsce, w tym także w Toruniu. Organizatorami publicznego, bezpłatnego pokazu jest Toruński Strajk Kobiet. Film zostanie wyświetlony w klubie Wejściówka. Będzie mogło go zobaczyć około 50 osób, dlatego organizatorzy proszą o jak najwcześniejsze przybycie na miejsce. Zapowiadają oni również, że projekcja może zostać powtórzona. Biorąc pod uwagę liczbę ponad 800 zainteresowanych osób wydarzeniem na Facebooku i dyskusję wokół filmu, może to być całkiem prawdopodobna opcja.

Przed i po projekcji członkinie Toruńskiego Strajku Kobiet będą zbierać datki na rzecz Fundacji „Nie Lękajcie Się”. To organizacja wspierająca ofiary pedofilii, czym zajmuje się Centrum Pomocy Osobom Molestowanym w Dzieciństwie im. Barbary Blaine.

Podczas wydarzenia odbędzie się również rozmowa z Mariuszem Milewskim, ofiarą księdza-pedofila Jarosława P. z diecezji toruńskiej, odbywającego obecnie karę 3 lat pozbawienia wolności.

Kiedy i gdzie?

Kiedy? 12 maja, godz. 19.15.

Gdzie? Wejściówka, pl. Teatralny 1.