Ma na swoim koncie liczne albumy, udział w wielu mixtape’ach, wiele występów gościnnych, nominacje do Fryderyków za album roku w kategorii hip-hop. W tym roku usłyszymy go na toruńskich juwenaliach. Kim jest Ten Typ Mes?

Właściwie Piotr Szmidt – raper, wokalista, producent muzyczny, ale również wydawca i felietonista. Jak widać działa wielopłaszczyznowo. Początki swojej kariery datuje na rok 2002, gdzie ukazał się nielegalny debiut zespołu Flexxip. Album został dostrzeżony w środowisku i prędko pojawił się kontrakt. Jak zostało wcześniej wspomniane, Ten Typ Mes wydał 10 albumów, z czego 3 pokryły się złotem. W swojej muzycznej karierze współpracował m.in. z Pezetem, Quebonafide, Peją, Marią Peszek, Dawidem Podsiadło czy Kortezem.

Ten Typ Mes Gród Piernika odwiedzał niejednokrotnie, na juwenaliach zagra po raz pierwszy, choć nie na scenie głównej. 23 maja w Od Nowie będziemy mogli usłyszeć m.in. Jak Nikt czy Możliwości.

Do tej pory dowiedzieliśmy się, że na tegorocznych Piernikaliach usłyszymy Zeusa, Nocnego Kochanka, Happysad, Łydkę Grubasa i Luxtorpedę.