Start Toruń w ubiegłym sezonie wywalczył sobie awans do A klasy. Torunianie po 5 rozegranych kolejkach z 10 punktami na koncie zajmują wysoką 3. lokatę w tabeli.

3-1-1

Podtytuł przedstawia bilans piłkarzy toruńskiego Startu w pięciu pierwszych meczach. Na inaugurację sezonu „pomarańczowo-niebiescy” zremisowali przy Szosie Chełmińskiej 75 z Zamkiem Zamek Bierzgłowski. Na premierowy triumf torunianie nie musieli długo czekać. Ten przyszedł w 2. kolejce, czyli 29 sierpnia w Łasinie. Tam miejscowy Piast uległ Startowi 1:7. Do tego podopieczni Marcina Zawadzkiego dorzucili wygrane: 1:0 ze Stalą Grudziądz i 6:1 z LZS-em Bobrowo. Pierwsza porażka przyszła w sobotę, 19 września, wówczas torunianie polegli Victorii Lisewo aż 5:1.

Trzy wygrane, porażka i remis dają Startowi aż 10 punktów. Pozwala im to na zajmowanie dobrej 3. pozycji w tabeli grupy Toruń A klasy. Strata do lidera Victorii Lisewo wynosi zaledwie 2 punkty.

Jakub Ferdynus najlepszym strzelcem Startu

Po 5. spotkaniach najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem toruńskiego klubu jest Jakub Ferdynus, który do tej pory pokonywał bramkarzy innych drużyn aż pięciokrotnie. Jednego gola na koncie mniej posiada Bartosz Drwka. Najwięcej asyst w szeregach Startu ma Radosław Łagodziński, który przyczynił się aż pięciokrotnie do trafień kolegów.

W sobotę, 26 września, przy Szosie Chełmińskiej 75 beniaminek podejmie będącą pozycję wyżej Węgrowiankę Węgrowo. Stawka tego meczu zatem jest bardzo duża.