Dwa lata ciężkiej pracy sprawiły, iż TLU Kala-Izolacje zrealizowała swój cel, jakim był powrót do unihokejowej elity. W niedzielę, 3 kwietnia toruńscy unihokeiści rozgromili na wyjeździe Spartan Opalenica, aż 10:1. Dało im to upragniony awans do Ekstraligi.

Sezon 2021/22 był w wykonaniu unihokeistów z Grodu Kopernika wyjątkowo udany. Od początku znajdowali się w czołówce tabeli I ligi, a od kilku kolejek dumnie piastowali fotel lidera. Kluczowym pojedynkiem w kontekście wysokiej lokaty torunian był domowy triumf nad UKS-em Absolwent Siedlec, kiedy to przy dopingu kompletu widzów podopieczni Przemysława Popławskiego ograli gości w stosunku 8:4. Potem TLU Kala-Izolacje zaliczyła poważny wypadek przy pracy i 13 lutego uległa w Wieliszewie 9:3. Od tego momentu margines błędu był minimalny, lecz torunianie nie przegrali ani razu.

Celem na niedzielny mecz rozgrywany w ramach 13. kolejki była wygrana, nawet jednobramkowa, bowiem punkt mniej od torunian miał drugi UKS Absolwent Siedlec. Zmotywowani reprezentanci Grodu Kopernika od początku grali intensywnie i skutecznie. Pierwsza tercja padła łupem liderów zaplecza Ekstraligi w stosunku 0:4. Dały im to bramki autorstwa Rafała Gurskiego, Emila Piaseckiego, Łukasza Nowasielskiego i Amadeusza Fajerabenta. Druga część meczu była wyrównana i padł w niej remis 1:1. TLU Kalę-Izolacje do awansu przybliżył za sprawą swojego trafienia Emil Piasecki.

Cztery bramki przewagi przed ostatnimi 20 minutami mogły, a nawet musiały napawać optymizmem toruński zespół i liczną grupę kibiców, która udała się za swoimi ulubieńcami do Wielkopolski, lecz trzecia odsłona meczu przyniosła grad udanych strzałów ze strony torunian. TLU Kala-Izolacje postawiła przysłowiową “wisienkę na torcie” zdobywając w ostatniej tercji, aż 5 trafień. Na listę strzelców wpisali się w niej Adrian Popławski, Łukasz Nowasielski, dwukrotnie utalentowany Daniel Jastrzembski i po raz trzeci tego dnia Emil Piasecki.

Triumf przypieczętował mistrzostwo I ligi i awans do przyszłorocznej Ekstraligi. Najlepszym zawodnikiem torunian w tym meczu wybrano Szymona Norkowskiego. Z koli bramkarz TLU Kala-Izolacje, Krzysztof Długołęcki popisał się w tym meczu skutecznością na poziomie 95,24%. Po wielkim świętowaniu na włodarzy klubu spadną ogromne wyzwania, jakim będzie budowa składu oraz zaplecza na przyszły już ekstraligowy sezon. Widać jednak, jak dobrze się dzieje w toruńskim unihokeju, zatem kibice i sympatycy zespołu mogą być spokojni o przyszłość klubu.

Spartanie Opalenica vs. TLU Kala-Izolacje 1:10 (0:4, 1:1, 0:5)