Rada Miasta Torunia zadecydowała, że już niebawem, od 1 czerwca, kierowcy znów będą mogli płacić za parkowanie w Toruniu za pomocą parkomatów. Co więcej, w podobnym terminie powróci też możliwość korzystania z biletomatów w pojazdach MZK. 

Powrót parkomatów i biletomatów już w czerwcu

Ze względu na wprowadzony stan epidemiczny, od połowy marca kierowcy nie mogą płacić za parkowanie poprzez wykupienie biletów w parkomatach. W trosce o bezpieczeństwo torunian urządzenia zostały wyłączone i zafoliowane. Nie zwalnia to jednak właścicieli pojazdów z płatności za parkowanie – w innej formie możemy uiścić opłatę poprzez aplikacje mobilne Mobilet i Skycash lub w formie abonamentu.

W związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń przez rząd, 14 maja Rada Miasta Torunia postanowiła, że od 1 czerwca kierowcy w Toruniu ponownie będą mogli korzystać z parkomatów. Urządzenia zostaną jednak udostępnione z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Operator będzie zobowiązany do ich dezynfekcji trzy razy dziennie w godzinach funkcjonowania strefy (8.00-18.00), a także do umieszczenia na urządzeniach informacji zalecającej stosowanie rękawiczek przy obsłudze.

W podobnym czasie planowane jest także przywrócenie możliwości zakupu biletów w biletomatach znajdujących się w pojazdach MZK. Urządzenia te także będą opatrzone stosowną informacją sanitarną dla pasażerów oraz dezynfekowane na pętlach.

Źródło: torun.pl