Urządzenie pokoju dziecięcego czy młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Trzeba zaspokoić potrzeby swojego dziecka, nie zapominając o funkcjonalności, bezpieczeństwu oraz estetyce pomieszczenia. Na jaki styl zdecydować się, by zapewnić swojej pociesze przestrzeń do rozwoju i odpowiednią atmosferę? Oto pięć popularnych stylów, które sprawdzą się niemal w każdym pokoju dziecięcym.

Styl skandynawski

Wyjątkowo modny styl, który zostanie z nami na dłużej, ponieważ bazuje na naturalnych materiałach oraz kolorach. W pokoju urządzonym w stylu skandynawskim zobaczymy klasyczne drewniane meble dla dzieci i młodzieży wraz ze skromnymi, ale wyraźnymi dodatkami, które dopełnia idealnie całą atmosferę. Stawia się tutaj na funkcjonalność i szeroko rozumianą harmonię. Nie ma dominującego koloru, czy wzoru, meble oraz dodatki dobierane są w kolorach neutralnych, dając Twojemu dziecku swobodę i tworząc atmosferę sprzyjającą skupieniu.

Pastelowa funkcjonalność

Pokój nasycony kolorami pastelowymi to również ciekawy pomysł na aranżacje pokoju Twojej pociechy. Meble i dodatki w kolorach pastelowych pozwalają wyrazić indywidualny styl, jednocześnie nie przytłaczając charakteru całego pomieszczenia. Pastelowa estetyka pojawia się coraz częściej w salonach meblowych i warto rozważyć funkcjonalny zestaw mebli właśnie w tym kolorze. Meble tapicerowane w połączeniu z drewnianymi sprawdzą się idealnie i zapewnią odpowiednią atmosferę do rozwoju dla Twojego dziecka.

Styl industrialny

Styl industrialny jest kolejną propozycją aranżacji pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Otwarta, czysta przestrzeń, duże okna, oraz wszechogarniająca prostota to recepta na pokój Twojej pociechy, który raz urządzony posłuży co najmniej kilka lat i nie przestanie być modnym. W stylu industrialnym jest w stanie odnaleźć się każda osobowość, niezależnie więc od charakteru i zainteresowań, dlatego nie popełnisz żadnego błędu, decydując się na tego typu aranżację.

Pokój tematyczny

Jeżeli Twoja pociecha posiada wyraźne zainteresowania, które towarzyszą jej przez dłuższy czas, możesz chcieć zdecydować się na pokój tematyczny, który takie hobby odwzoruje i sprawi Twojemu dziecku wiele przyjemności. Na pokój tematyczny warto decydować się, kiedy dziecko jest już starsze i jest szansa, że z posiadanego hobby nie wyrośnie. Posiadanie pasji jest bardzo wartościowe dla rozwoju dziecka, dlaczego więc nie stymulować rozwoju zainteresowań odpowiednimi dekoracjami?

Styl prowansalski

Ostatnim na naszej liście jest styl prowansalski, polecany szczególnie dla pokoi dziecięcych, które mają gorszy dostęp do dużej ilości światła słonecznego. Ciemniejsze pokoje mogą wiele zyskać na naturalności i klasyce stylu prosto z południa Francji. Białe drewniane meble w połączeniu z ziemistymi dodatkami, stworzą przytulny klimat i nadadzą pomieszczeniu ciepły klimat. Twoje dziecko otrzyma przytulny kąt, który będzie mu przypominał o cieple rodzinnym.

Wybór jednego z wyżej wymienionych stylów aranżacyjnych dla pokoju Twojej pociechy jest zdecydowanie dobrym wyborem. Weź pod uwagę charakter oraz zainteresowania swojego dziecka i stwórz mu miejsce sprzyjające rozwojowi.

[Artykuł sponsorowany]