Zanim na lód rzucono pierwszy w tym sezonie krążek, pożegnano oficjalnie Jarosława Dołęgę, który po 21 latach spędzonych na taflach polskich lodowisk zakończył zawodniczą karierę. Spotkanie obu drużyn miało również duże znaczenie dla obu trenerów. Naprzeciw  siebie stanęli bowiem bracia Teemu w drużynie gospodarzy oraz Miika po stronie gości.

Pierwsza tercja w nowym sezonie nie przyniosła bramek, mimo wielu ataków nikomu nie udało pokonać dobrze spisujących się bramkarzy.

Druga tercja rozpoczęła się od ataków gości co udokumentowali pierwszą bramką w spotkaniu. Dopiero w33 minucie gospodarze doprowadzili za sprawą młodszego z braci Kalinowskich – Michała do remisu, kiedy na ławce kar przebywał zawodnik Sanoka – Harila.

W 36 minucie kibice po raz drugi mogli cieszyć się z bramki. Za sprawą Maka Viitanena Stalowe Pierniki wyszły na prowadzenie kiedy na ławce kar po raz kolejny siedział zawodnik Sanoka.

Trzecia tercja to ataki obu drużyn. Jednak w głównych rolach wystąpili bramkarze, którzy pokazali swoje umiejętności broniąc wyniku. Dopiero w 49 minucie meczu kiedy to tym razem Sanoczanie grali w przewadze bramkarz gospodarzy Mustukovs musiał skapitulować po precyzyjnym strzale Temminena.

 Po raz kolejny grę w przewadze wykorzystali gospodarze w 52 minucie kiedy ponownie Mark Viitanen wyprowadził torunian na prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo intensywnych ataków gości i ofiarnej obrony gospogarzy.

Najbliższy mecz w Toruniu KH Energa rozegra 18 września z Tauron Podhale Nowy Targ o godz. 17.00

KH Energa Toruń – Marma Ciarko STS Sanok 3 : 2 (0:0, 2:1, 1:1)

0:1 Konrad Filipek – Niko Ahoniemi (22:59)

1:1 Michał Kalinowski – Niki Koskinen – Ilya Korenchuk (32:59, 5/4)

2:1 Mark Viitanen – Elias Elomaa – Eemeli Jeskanen (36:09, 5/4)

2:2 Sami Temminen – Ville Heikkinen – Kalle Valtola (49:45, 5/4)

3:2 Mark Viitanen – Niki Koskinen – Adrian Jaworski (52:25, 5/4)

Minuty karne: 6-12

Strzały: 34-31

Widzów: 1410