Budowa linii tramwajowej na Jar nie stoi w miejscu. Na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ulicy Legionów powstaje nowa stacja transformatorowa. Pomoże ona nie tylko przy zasilaniu sieci trakcyjnej oraz będzie służyła do ładowania autobusów elektrycznych.

Istotny element inwestycji

Umowa na budowę stacji została podpisania w grudniu ubiegłego roku. Powstaje ona w ramach zadania „Budowa linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą do osiedla Jar” realizowanego w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT City II”. Koszt budowy nowego obiektu na terenie zajezdni przy Legionów oszacowano na 3,2 mln złotych.

Nie tylko tramwaje

Na realizację składać się będzie budynek podstacji transformatorowej z instalacjami i systemem wentylacji, montaż wyposażenia do zasilania urządzeń do ładowania autobusów elektrycznych, montaż wyposażenia do zasilania obiektów zajezdni autobusowej oraz wyposażenie w system do zdalnego sterowania podstacją. Później w stacji znajdą się trzy zespoły prostownikowe i rozdzielnia prądu stałego.

[źródło: www.mzk.torun.pl]