Widzialna Ręka to grupa osób, które chcą pomóc innym w trudnym okresie, jakim jest stan zagrożenia epidemicznego. Nie jesteś w stanie zrobić zakupów? Potrzebujesz kogoś, kto wyprowadzi twojego psa? A może zwyczajnie tęsknisz za rozmową z drugim człowiekiem? Napisz do nich.

Widzialna Ręka – Toruń

Widzialna Ręka – Toruń to grupa powstała na Facebooku dwa dni temu (13 marca), a liczy już 1 300 członków. Jest lokalną odpowiedzią na ogólnopolską grupę Widzialna Ręka. Celem ich działalności jest bezinteresowna pomoc. Jak to działa? Każdy, kto obawia się wyjść z domu lub odbywa przymusową kwarantannę może napisać post określający czego mu potrzeba. Członkowie Widzialnej Ręki decydują, kto będzie odpowiedzialny za dane „zadanie” i doprecyzowują szczegóły. Chętni wykorzystują hashtag #pomogę, jeśli oferują konkretny rodzaj pomocy.

Pamiętajmy, że opisana grupa oferuje pomoc nieodpłatną, jej członkowie nie oczekują wynagrodzenia. Podstawową zasadą obowiązującą całą grupę jest przyjazna komunikacja. Przed dołączeniem do Widzialnej Ręki zapoznajmy się wpierw z jej regulaminem.