PGE Ekstraliga ogłosiła godziny spotkań 1. i 2. rundy walki w najlepszej żużlowej lidze świata. W niedzielę wielkanocną do Grodu Kopernika przyjedzie Falubaz Zielona Góra. Spotkanie, chociaż bez udziału publiczności wywoła ogromne emocje przed telewizorami.

Żużlowcy eWinner Apatora Toruń po roku przerwy powracają do PGE Ekstraligi. Na dzień dobry „Anioły” zmierzą się z zielonogórskim Falubazem. Od lat spotkania pomiędzy klubami z Torunia i Zielonej Góry budzą ogromne emocje. Wielu fanów speedwaya ma w głowie wiele wyścigów i fenomenalnych pojedynków toruńsko-zielonogórskich. Mecz torunian z zielonogórzanami odbędzie się w niedzielę, 4 kwietnia 2021 roku, o godzinie 16:30. Na trybunach Motoareny im. Mariana Rose zabraknie publiczności. Jednakże powrót żółto-niebiesko-białych do walki w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie można oglądać na żywo w nSport+.

Drugi mecz sezonu 2021 czeka torunian we Wrocławiu, gdzie rywalem eWinner Apatora będzie miejscowa Betard Sparta Wrocław. Pojedynek będzie miał miejsce w piątek, 9 kwietnia, o 20:30. Transmisja będzie dostępna w Eleven Sport 1. Do oglądania tego meczu nikogo nie trzeba specjalnie namawiać. Na przeciw „Aniołów” staną tacy żużlowcy jak Maciej Janowski, Tai Woffinden, Artiom Łaguta czy Gleb Czugunow.

W innych meczach 1. kolejki PGE Ekstraligi spotkają się Motor Lublin i Eltrox Włókniarz Częstochowa, ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz i Betard Sparta Wrocław oraz FOGO Unia Leszno i Moje Bermudy Stal Gorzów.

źródło: Speedway Ekstraliga