Do 24 stycznia 2021 roku, trwał proces zgłoszeniowy do CS Superligi w sezonie 2021. W walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski w speedrowerze ujrzymy aż 11 zespołów, w tym aż dwa z Grodu Kopernika.

Cień nadziei na derby

CS Superliga w sezonie 2021 będzie podzielona na dwie dywizje A i B. W pierwszej z nich znajdzie się TSŻ Toruń, w drugiej Drwęca Kaszczorek. Najszybszą szansą na derby jest wygranie przez Drwęcę grupy B i zajęcie przez TSŻ trzeciej lokaty w grupie A. Wówczas toruńskie ekipy spotkałyby się w barażach o miejsce w półfinale. Gdyby tak się nie stało, to formalnie istnieje możliwość toruńskiego półfinału, a nawet finału z udziałem ekip z naszego miasta. Sportowo oczywiście może być to trudne, rywale bowiem nie przespali tej zimy.

Dywizja A: MS Śląsk Świętochłowice, KS Orzeł Gniezno, Lwy Częstochowa, LKS Szawer Leszno, TSŻ Toruń, Szarża Wrocław

Dywizja B: ULKS Mustang Żołędowo, Drwęca Kaszczorek, PKS Victoria Poczesna, Omega Ostrów, Szarża II Wrocław

Wicemistrz Polski na inaugurację przy Bielańskiej

Walka o Drużynowe Mistrzostwo Polski rusza 11 kwietnia, wówczas rywalem TSŻ-u będzie KS Orzeł Gniezno. Zespół z pierwszej stolicy Polski był istną rewelacją ubiegłego sezonu i w fantastycznym stylu wszedł do finału. W nim uległ MS Śląskowi Świętochłowice, ale i tak gnieźnianie mogli świętować srebrne medale. Zapowiada się zatem mocne otwarcie sezonu na obiekcie przy Bielańskiej 66. Torunianie nie schodzą z obranej drogi i mimo niepowodzenia w 2020 roku dalej zamierzają się walczyć o najwyższe cele i o powrót na podium Drużynowych Mistrzostw Polski.

W pierwszej kolejce pauzować będzie Drwęca Kaszczorek, powodem tego jest nieparzysta liczba drużyn w dywizji B. Sezon „Wodnicy” rozpoczną 18 kwietnia w Poczesnej, miejscowi mogą być na własnym torze bardzo wymagającym przeciwnikiem. Drwęca jednak ma jasny cel, wygrać dywizję B i awansować do wyższej grupy. Pierwszy mecz na obiekcie przy ulicy Skierki będzie miał miejsce 25 kwietnia, wtedy rywalem Drwęcy będzie Omega Ostrów.

Terminarz spotkań w Toruniu (bez fazy play-off):
11.04.2021 – TSŻ Toruń vs. KS Orzeł Gniezno
25.04.2021 – TSŻ Toruń vs. MS Śląsk Świętochłowice, Drwęca Kaszczorek vs. Omega Ostrów
16.05.2021 – TSŻ Toruń vs. Szarża Wrocław, Drwęca Kaszczorek vs. Szarża II Wrocław
30.05.2021 – TSŻ Toruń vs. Lwy Częstochowa, Drwęca Kaszczorek vs. PKS Victoria Poczesna
20.06.2021 – TSŻ Toruń vs. LKS Szawer Leszno, Drwęca Kaszczorek vs. ULKS Mustang Żołędowo