Wing foil to połączenie popularnych sportów wodnych, które dało wyjątkowy wynik. Uwielbiasz czuć wiatr we włosach i morską bryzę, ale surfing lub kitesurfing nie przypadł Ci do gustu? A może po prostu chcesz poznać nową dyscyplinę? Sprawdź, czym jest wing foil i gdzie warto się go uczyć?

[Artykuł sponsorowany]

Wing foil – co to za sport?

Wing foil stanowi idealne połączenie windsurfingu, kitesurfingu, surfingu i foilboardingu. Wing foil chętnie trenują fani wspominanych dyscyplin, a także nowicjusze. Wing foil nie jest tak wymagający fizycznie jak inne wymienione sporty wodne, dlatego świetnie sprawdza się np. dla dzieci i młodzieży.

Wing foil jest coraz popularniejszym sportem wodnym, który można trenować w różnych spotach, także w Polsce. Hel, uznawany za polski raj dla miłośników różnych sportów wodnych, obfituje także w szkółki wing foila, takie jak surfpeople.pl.

Warto wiedzieć, że doświadczony wing foilowiec wygląda, jakby na desce dosłownie lewitował nad wodą. Sama dyscyplina jest dość młoda – powstała w 2018 roku.

Jak wygląda sprzęt do wing foila?

Podstawą jest lekka, kompaktowa deska (sztywna lub pompowana) i skrzydło z pompowanymi tubami. Taka konstrukcja, przypominająca skrzydła (ang. wing) znane kitesurfingowcom, sprawia, że sprzęt jest wrażliwy na podmuchy wiatru, co daje jeszcze większą radość podczas treningów i samodzielnych aktywności na wodzie. Wingiem operuje się jak latawcem.

Każdy, kto uprawiał wodny sport oparty na sile wiatru, np. windsurfing, szybko złapie wing foilowego bakcyla. W kontakcie z żaglem świetnie odnajdują się również osoby, które do tej pory pływały na deskach SUP. Nowicjusze w sportach wodnych skorzystają z kolei na swoim doświadczeniu np. w jeździe na deskorolce czy snowboardzie, ale będą musieli nauczyć się wykorzystywać siłę wiatru. Wystarczą podmuchy o prędkości zaledwie 10 węzłów, aby wprawić wing foil w ruch.

Gdzie uczyć się wing foila?

W Polsce najczęściej wymieniany adres to Półwysep Helski. Nie zapominaj jednak, że wing foil można uprawiać w zasadzie na dowolnym akwenie, także na jeziorach. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych helskich miejscowości dla miłośników najróżniejszych sportów wodnych są Chałupy. To tutaj na kempingu Chałupy 3 działa szkółka wing foilowa i wypożyczalnia sprzętu do wing foila. Wejdź na stronę https://surfpeople.pl/nauka-wing-foil/, aby przekonać się, jak łatwo zapisać się na kurs wing foila indywidualny lub z drugim kursantem. Możesz liczyć na wsparcie doświadczonego instruktora, który będzie utrzymywał z Tobą stałą łączność radiową. Na miejscu do dyspozycji masz wypożyczalnię sprzętu, a także spokojny i bezpieczny spot do nauki pływania z wing foilem.

Masz już za sobą godziny pływania na desce ze skrzydłem? A może uwielbiasz windsurfing i chcesz samodzielnie spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie? W takim razie skorzystaj z wypożyczalni sprzętu do wing foila. Wypożyczalnia Surf People zapewnia największy wybór sprzętu w Polsce oraz profesjonalne dopasowanie go do użytkownika na każdym poziomie zaawansowania. Możliwy jest odbiór zamówienia w sklepie Surf People we Władysławowie albo w szkole Surf People na kempingu Chałupy 3, a także wypożyczenie wysyłkowe. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://surfpeople.pl/wypozyczalnia-wing/.