Wydziałem UMK, który od lat aktywnie bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jest Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie. W ramach wydziałowej orkiestry odbyło się kilka imprez, wynik zgodnie z ogólnopolskim trendem okazał się być rekordowy 

Od lat działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika koncentrują się wokół Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie (do tego końca września 2019 Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych), głównie za sprawą doktora Wojciecha Peszyńskiego. W tym roku wydziałowy WOŚP grał już od 9 stycznia.  

Formy kwesty i zabawy były przeróżne

Wówczas to w jednej z wydziałowych sal wykładowych spotkali się sympatycy gier planszowych podczas “Nocy planszówek z WNoPiB dla WOŚP”Oczywiście, warunkiem gry było wrzucenie “grosza” do orkiestrowej puszki. Dzień później w Od Nowie odbyła się impreza taneczna, której motywem głównym był powrót do klimatów PRLuPrawdziwą “wisienką na torcie” były tradycyjnie już turnieje w koszykówkę i futsal, organizowane na hali IV Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Warszawskiej. Wśród wielu biorących udział w niedzielnych zmaganiach ekip znalazły się m.in.: zwycięscy Ligi Mistrzów w futbolu sześcioosobowym – Dynamik Herring Toruń, Drużyna Radnych Rady Miasta Torunia czy Kadra UMK. Dodatkowo doszło do licytacji w formie tradycyjnej oraz na platformie Allegro. Wśród “fantów”chcący wesprzeć orkiestrę mogli znaleźć takie perełki, jak np.: tabliczka Jacka Holdera z karnetem na mecze Apatora czy szalik Twardych Pierników z autografami.  

Ile udało się zebrać?

Łącznie WNoBiP dla WOŚP” zebrał rekordową sumę 17 022,89 zł. Jak widać, społeczność akademicka potrafi być skuteczna w działaniach dobroczynnych połączonych ze świetną zabawą. Z wysoką dozą prawdopodobieństwa możemy się spodziewać kolejnego rekordu podczas przyszłorocznej akcji. Na koniec przypomnijmy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała do tej pory 115 362 894 zł, ostateczną sumę poznamy 8 marca.