Od Nowa Na Obcasach zaprasza w muzyczny świat wykreowany przez troszeczkę inne dźwięki niż zazwyczaj. Widzowie kolejnego koncertu w ramach tej serii, mogą poczuć się zaskoczeni, ale na pewno nie będą znudzeni, bowiem na scenie pojawi się Olivia Anna Livki. 

 

Sympatycy telewizyjnych talent show znają ją z Must be the music. Już w programie pokazała, że jej twórczość to połączenie szaleństwa oraz energii. Kora Jackowska nazwała ją wtedy objawieniem. Skąd w ogóle wzięła się ta ekscentryczna dziewczyna? Olivia Anna Livki to niemiecka artystka polskiego pochodzenia. Urodziła się w Opolu i mieszkała tam przez pierwsze 6 lat swojego życia. Wychowała się w Schwarzwaldzie, studiowała w Berlinie. Zaczęła tworzyć pod pseudonimem L I V K I.

Poza śpiewem, zajmuje się również pisaniem tekstów, grą na basie, aranżacją, reżyserią oraz produkcją własnej twórczości. Rodzice pomogli jej urządzić własne studio pod  Warszawą, gdzie tworzy muzykę. Jej debiutancki album „The name of the girl is” został wydany w Polsce w 2012 roku nakładem EMI Music Poland w wersji EXTENDED – wzbogaconej o 3 nowe tracki. Rok wcześniej, Livki sama skomponowała, zaaranżowała i wyprodukowała krążek poprzez własną berlińską wytwórnię LIVV.

Potencjał Olivii Anny Livki dostrzegł sam Artur Rojek, który zaprosił ją na OFF Festival. Wystąpiła również na Coke Live Music Festival oraz jako support Lenny’ego Kravitza w Warszawie. Artystka koncertuje nie tylko w Polsce i Niemczech, lecz również m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjedoczonych, Czechach czy Japonii. Livki jest jedną z najciekawszych i najoryginalniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. W jej klipach  dostrzec można elementy plemienności oraz postapokaliptycznych klimatów (np. poprzez wykorzystanie masek przeciwgazowych). Zainteresowanie odmiennymi kulturami uwidacznia się również w kreacjach scenicznych artystki – inspiruje się Tybetem (kolor pomarańczowy), plemiennymi kostiumami mongolskimi, kulturą japońską (makijaż). Kostium traktuje jako narzędzie komunikacji. Dodatkowo, element wizualny jest dla niej hołdem składanym innym kulturom.

Kto widział teledysk do utworu „Blood ponies”, ten wie, że w głowie tej dziewczyny dzieje się doprawdy dużo szalonych reczy. Różowy konik morderca w klipie rani, a wręcz zabija artystkę, która próbuje z nim walczyć i strzela do niego ze swojej gitary – to streszczenie jednego z teledysków piosenkarki pokazuje, iż jej muzyczny świat uwodzi kolorem, konceptem oraz kreatywnością. Co ciekawe, artysta swoic fanów nazywa kucykami. Muzyka Olivii Anny Livki to pogłosy post punka, worldbeatu, hip-hopu, afrobeatu, bluesa, gospel i każdego innego dźwięku, który istnieje na naszej planecie. To prawdziwy kolaż muzycznych emocji. Artystka urzeka swoją spontanicznością, wszechstronnością oraz odmiennością od reszty muzycznego świata.

Dla zainteresowanych: koncert odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 20.00. BIlety: 20 złotych (przedsprzedaż), 25 złotych (w dniu koncertu). Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/516662671776503/

Więcej na temat Anny Olivii Livki możecie dowiedzieć się z jej facebookowej strony:  www.facebook.com/oliviaannalivki.official

 

[Fot. materiały promocyjne]