Robert Kościecha po zakończeniu swojej żużlowej kariery realizuje się w roli trenera młodzieży. Najpierw pracował w Klubie Sportowym Toruń, lecz od jakiegoś czasu pracuje w GKM-ie Grudziądz. Teraz mieszkający w Lubiczu szkoleniowiec został doceniony.

Nowa funkcja

Na wniosek selekcjonera kadry żużlowej Rafała Dobruckiego zostało powołane nowe stanowisko – koordynatora do spraw klasy 250cc. W tej kategorii rywalizują młodzi żużlowcy, będący o krok od kariery w dorosłym wydaniu tego sportu. Wybór włodarzy polskiego speedwaya, padł na Roberta Kościechę. Działacze podkreślają, iż doceniają dotychczasowe zaangażowanie torunianina.

Ostatnim wielkim sukcesem w klasie 250 cc jest tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, który wywalczył Oskar Paluch. Wychowanek gorzowskiego klubu triumfował w finale, który został rozegrany 24 lipca  w niemieckim Cloppenburgu. Paluch zdobył w tych zawodach 14 punktów. Wcześniej zdobył także Puchar Europy.

Kim jest Robert Kościecha?

Robert Kościecha przyszedł na świat 22 listopada 1977 roku w Grudziądzu. Jest synem byłego żużlowca Romana. Popularny „Kostek” żużlową licencję uzyskał w 1995 roku. W swojej karierze reprezentował barwy klubów z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Grudziądza oraz Piły. Największym sukcesem Kościechy było 4. miejsce Indywidualnych Mistrzostw Polski w 2004 roku.

[źródło: www.polskizuzel.pl]