Wywiad z pomysłodawcami i organizatorami imprezy dobroczynnej w naszym mieście – HAU vol. VII – Muzyka Pomaga.

HAU vol. VII – Muzyka Pomaga

Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie akcji?

Kamil: Wydarzeniu HAU – Muzyka Pomaga, przyświecają dwa cele. Celem nadrzędnym jest pomoc najbardziej potrzebującym podopiecznym schroniska dla zwierząt, poprzez zakup specjalistycznej karmy przeznaczonej dla tych zwierzaków, które są chore, najmniejsze lub cierpiące na problemy trawienne. Co roku przed zakupem karmy kontaktujemy się ze schroniskiem, by zorientować się, co aktualnie jest najbardziej potrzebne. Drugi cel to promowanie muzyki lokalnych artystów, poprzez dawanie im szansy występu przed liczną widownią. Ważne jest to, że artyści występujący na kolejnych edycjach HAU, nie są dodatkiem do występu ”gwiazdy”, a to oni stanowią trzon imprezy, a oczy gości zgromadzonych w Klubie NRD skierowane są od początku do końca imprezy właśnie na nich.

Co przyświeca organizacji tego wydarzenia?

Honorata: Po VI edycjach wydarzenia spod szyldu HAU, impreza zaczyna organizować się sama. Klub NRD zawsze znajdzie w kalendarzu miejsce na naszą inicjatywę. Każdego roku coraz więcej osób chętnie nas wspiera pomagając przy organizacji, uczestnicząc w aukcjach czy pojawiając się w klubie. Dla mnie najtrudniejsza jest selekcja zespołów, które chcą wystąpić na koncercie. Wiele składów grających muzykę hip-hop występowało na HAU już kilkakrotnie i zawsze chętnie do nas wracają, w międzyczasie pojawiają się nowi artyści, którzy zgłaszają chęć występu i zawsze są to osoby prezentujące bardzo wysoki muzyczny poziom. Dużo pracy kosztuje nas również usystematyzowanie aukcji od darczyńców, wspiera nas coraz więcej osób, więc i aukcje muszą być prowadzone z coraz to większym pietyzmem.

Kto należy do zespołu i co wnosi do akcji?

Kamil: To chyba najtrudniejsze pytanie, bo trudno jest napisać kilka słów o wszystkich zaangażowanych w nasz projekt. Tych osób jest tak wiele i są tak ciekawymi postaciami, że o każdej z nich można by napisać książkę. Postaram się zawęzić listę do minimum, mając nadzieję, że nikt z pominiętych nie poczuje się urażony.

– Korzeń – ostatnie w pełni zaangażowane w organizację HAU – Muzyka Pomaga ogniwo Real Muzyk. Człowiek, któremu udało się  zebrać kilka osób kochających zwierzaki i muzykę i raz do roku zaprosić ludzi do klubu NRD.

– Moniax Kowalska – ogromna miłośniczka psów, bez której impreza nigdy by nie wyglądała tak, jak wygląda teraz. Pełna zapału i chętna do niesienia pomocy. Mimo natłoku zajęć służbowych, zawsze znajdzie czas, aby rozwiesić plakaty, ogarnąć prezenty na licytację czy wypromować imprezę w mediach.

– Róża – wspaniała i utalentowana artystka, której prace można podziwiać na profilu facebook’owym ”Roza Maluje”. Dla HAU od zawsze przygotowuje jedyne w swoim rodzaju plakaty, a dodatkowo co roku możemy liczyć na to, że otrzymamy od niej świetny prezent na aukcje.

– Honorata – od zawsze podziwiam jej zapał. Miimo, że los sprawił, że mieszka z dala od ukochanego Torunia, to co roku ma siłę i chęci, by promować nas w mediach społecznościowych (i nie tylko) oraz załatwić takie rzeczy na licytację, że nie jedna ogólnopolska promowana przez masowe media akcja charytatywna może nam pozazdrościć.

– DJ Greek – niezawodny, pełen zapału i dobrego humoru człowiek, który od zawsze stanowi trzon muzyczny HAU –Muzyka Pomaga.

– Dj Kruszytop – podobnie jak Dj Greek, od lat wspiera nas muzycznie oraz pomaga w zakwaterowaniu pochodzących spoza Torunia członków grupy.

– Bryndal i Camel – dwójka spontanicznych i pełnych szalonych pomysłów oraz ciętych ripost prowadzących imprezę konferansjerów. To ich energia sprawia, że aukcje w klubie wychodzą nam tak energicznie, a line-up trzyma się w ryzach.

– The Abstract & Band – pierwszy skład, który wystąpił na HAU z muzyką na żywo, a przy okazji pojawiali się na scenie HAU najczęściej, zawsze z ogromną dawką energii i mocą niesamowicie poprowadzonych aukcji!

– Olek i Andrzej – bez nich i bez wcześniejszej grupy Real Muzik, która powołała do życia HAU, nasza impreza nigdy by nie powstała i nie mogłaby świętować już VII edycji.

– Klub NRD – od zawsze jest z nami, od zawsze wspiera działalność Hau Muzyka Pomaga, od zawsze czujemy się tam jak w domu.

Honorata: Grzechem byłoby nie wspomnieć, że Kamil poza tym, że jest bardzo skromnym gościem, co da się zauważyć w słowach, którymi sam siebie opisuje, jest również człowiekiem o ogromnym sercu i równie wielkiej pasji. Mimo natłoku obowiązków oddaje się HAU bez reszty. Dba o każdy szczegół i dopina coroczne wydarzenie na ostatni guzik. Bez niego nie byłoby nas, ton specjalistycznej karmy, internetowych aukcji, dzięki którym udaje się zebrać coraz to wyższe kwoty i pobijać kolejne rekordy, a wreszcie dobrej, szlachetnej inicjatywy – HAU. Jest człowiekiem o niezwykłej energii, ogromnym uśmiechu, nieskończonej motywacji i naszym kołem napędowym.

Dalsze plany, kolejne edycje?

Kamil: Nie chcielibyśmy zapeszać, ale planowane są kolejne edycje nie tylko w Toruniu, ale i w innych miastach. Aktualnie mam na myśli dwa miejsca, ale zobaczymy czy to się uda, ogranicza nas czas. Na pewno w 2020 widzimy się ponownie w Toruniu!

Tegoroczna edycja. Gdzie, kiedy i kogo usłyszymy? 

Honorata: W tym roku gramy 16 marca, jak zawsze w Klubie NRD znajdującym się przy ul. Browarnej 6 w Toruniu. Impreza rozpoczyna się o godzinie 21:00, a za wejście zapłacisz symboliczne 5 PLN, które spożytkujemy jak co roku na zakup karmy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt. Jeśli nie chcesz płacić, przynieś jakąkolwiek ilość karmy suchej, puszek lub koców dla zwierzaków ze schroniska, to będzie Twoim biletem. W tym roku zagrają: Watson, MAX THC, Homies i TeReN STACJA.

HAU!

53589933_682745558807430_8468543543311335424_n

HAU vol. VII – Muzyka Pomaga – szczegóły wydarzenia:

Co: HAU vol. VII – Muzyka Pomaga

Kiedy: 16 marca, godz. 21.00

Gdzie: Klub NRD

Bilety: Symboliczne 5 zł, lub jakakolwiek ilość karmy suchej, puszek lub koców dla zwierzaków ze schroniska.