Stawiając pierwsze kroki w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, przeważnie celuje się w lokalne działania. Zapomina się przy tym o e-biznesie, który robi się coraz bardziej popularny i opłacalny z wielu powodów. Warto zastanowić się czym jest i jak wygląda e-biznes. Wyśmienitym źródłem wiedzy będzie nadchodząca konferencja ściśle związana z tą tematyką, jednak już dziś uchylimy Wam rąbka tajemnicy.

O Dniach e-Biznesu opowie nam Aneta Kłosowska – prezes koła Forum e-Biznesu.

Czym jest konferencja Dni e-Biznesu?

Aneta: Główną tematyką konferencji Dni e-Biznesu jest prezentacja stanu rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce i na świecie. Wydarzenie ma za zadanie zgłębić praktyczną wiedzę oraz zachęcić do dyskusji odnośnie problematyki współpracy biznesu z administracją publiczną, nowoczesnym miastem oraz szkolnictwem wyższym w oparciu o zaawansowane rozwiązania technologiczne i innowacje. Przedsiębiorcy oraz eksperci zaprezentują innowacje technologiczne, kierunki rozwoju płatności mobilnych i zmiany preferencji konsumentów.

Czego możemy się dowiedzieć będąc słuchaczami konferencji?

Aneta: Prezentacje prelegentów oscylować będą wokół dynamicznie rozwijającego się rynku nowych technologii, więc dowiemy się jakie rodzaje pomysłów biznesowych mają szansę dokonać rewolucji. Partnerem strategicznym konferencji jest First Data, partnerem złotym Polski Standard Płatności, natomiast partnerem Krajowa Izba Rozliczeniowa. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Urząd Marszałkowski w Toruniu, Związek Banków Polskich, Izba Przemysłowo-Handlowa. Wstępna lista prelegentów obejmuje: Orange Finance, Flying Atom, mBank, Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, Pricely.

Kto jest mile widziany podczas wydarzenia?

Aneta: Wydarzenie jest adresowane zarówno do ekspertów sektora nowych technologii, innych profesjonalistów należących już do branży związanej z e-biznesem, jak i entuzjastów e-finansów, którzy będą mogli zdobyć najświeższą wiedzę branżową. Przedstawiana tematyka ma też swoich odbiorców po stronie studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracowników naukowych, przedsiębiorstw a także organizacji współpracujących z naszą Uczelnią.

Misją wydarzenia jest wnoszenie najbardziej aktualnej wiedzy dotyczących zastosowań nowych technologii w gospodarce do debaty na linii biznes-nauka i kształcenia akademickiego.

Wiemy, że konferencja to jedno, jednak przygotowano coś specjalnego – konkurs? Opowiesz naszym czytelnikom na ten temat coś więcej?

Aneta: Koło Naukowe wraz z Orange Finance przygotowało konkurs dla studentów pt. „Bank przyszłości”. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prezentacji o wizji banku przyszłości. Na zwycięzcę czeka najnowszy iPhone X S 256 GB. Więcej informacji znajduje się w regulaminie w wydarzeniu konferencji.

Jakbyś zarekomendowała to wydarzenie?

Aneta: Będą to dwa dni wypełnione prelekcjami praktyków biznesu, warsztatami, konkursami a także wystąpieniami studentów. Każdy z Was będzie miał możliwość poszerzenia wiedzy oraz nawiązania kontaktów, które z pewnością pomogą w znalezieniu pracy.

Zapraszamy wszystkich na konferencję Dni e-Biznesu. Nas tam z pewnością nie zabraknie. Widzimy się: 8 i 9 maja 2019 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Finansów.